VEZI AICI premianții de la Sărbătoarea Fotbalului din Alba! (GALERIE FOTO)

În această după amiază, pe stadionul Cetate din Alba Iulia, AJF Alba i-a premiat pe cei mai buni dintre cei buni astfel:
Campioana ligii a IV-a – AFC Sportul 2015 Petrești (1 trofeu, 1 diplomă, 25 de medalii, 25 de tricouri și 5 mingi “Select” nr. 5);
Campioana ligii a V-a, Seria 1 – ACS Performanță și Educație prin Sport Ighiu 2004 (1 trofeu, 1 diplomă, 25 de medalii, 25 de tricouri și 5 mingi “Select” nr. 5);
Campioana ligii a V-a, Seria 2 – CS Universitatea Alba Iulia (1 trofeu, 1 diplomă, 25 de medalii, 25 de tricouri și 5 mingi “Select” nr. 5);
Campioana juniorilor U-19 – CS Olimpia Aiud (1 trofeu, 1 diplomă, 22 de medalii, 22 de tricouri și 5 mingi “Select” nr. 5);
Campioana juniorilor U-17 – CSȘ Blaj (1 trofeu, 1 diplomă, 22 de medalii, 22 de tricouri și 3 mingi “Select” nr. 5);
Campioana juniorilor U-15 – LPS Sebeș sau ACS Industria Galda (1 trofeu, 1 diplomă, 22 de medalii, 22 de tricouri și 5 mingi “Select” nr. 5);Finala mare a campionatului județean U 15, dintre câștigătoare seriei 1: LPS Sebeș și câștigătoarea seriei 2: ACS Industria Galda 0-1, a avut loc sâmbătă 8 iunie 2019, pe stadionul din localitatea Galda de Jos, începând cu ora 13:00, iar finala mică va avea loc două ore mai devreme (11:00), pe același teren, între locul doi din seria 1: AS Unirea Juniors Alba Iulia și locul doi din seria 2: ACS Juniorul Aiud. Unirea Juniors a câștigat medaliile de bronz.
Campioana juniorilor U-13 – ACS Școala de Fotbal Valea Frumoasei (1 trofeu, 1 diplomă, 20 de medalii, 20 de tricouri și 5 mingi “Select” nr. 4);
Campioana juniorilor U-11 – AFC Unirea 1924 Alba Iulia (1 trofeu, 1 diplomă, 20 de medalii, 20 de tricouri și 5 mingi “Select” nr. 4);
Campioana juniorilor U-10 – ACS Școala de Fotbal Valea Frumoasei (1 trofeu, 1 diplomă, 18 medalii, 18 tricouri și 3 mingi “Select” nr. 4);
Campioana juniorilor U-9- AFC Unirea 1924 Alba Iulia (1 trofeu, 1 diplomă, 18 medalii, 18 tricouri și 3 mingi “Select” nr. 4);
Campioana Campionatului Speranțelor “Dragoș Damian” U-8 – CS Navobi Alba Iulia (1 trofeu, 1 diplomă, 15 medalii, 15 tricouri și 3 mingi “Select” nr. 4);
Locul I, juniori U 19 – Play Out 1 – AFC Micești (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge “Select” nr. 5);
Locul I, juniori U 19 – Play Out 2 – CSȘ Blaj (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge “Select” nr. 5);
Locul I, juniori U 13 – Play Out 1 – AS Unirea Juniors Alba Iulia (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge “Select” nr. 4);
Locul I, juniori U 13 – Play Out 2 – CSC Fortuna Lunca Mureșului (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge “Select” nr. 4);
Locul I, juniori U 11 – Play Out – AS Unirea Juniors Alba Iulia (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge “Select” nr. 4);
Juniori U 15 – Campionat Preliminar:
Câștigătoarea seriei 1 – AFC Unirea 1924 Alba Iulia (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge “Select” nr. 5);
Câștigătoarea seriei 2 – CSȘ Blaj (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge “Select” nr. 5);
Câștigătoarea seriei 3 – ACF Metalurgistul Cugir 1939 (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge “Select” nr. 5);
Locul II, liga a IV-a – AS Voința Stremț (1 trofeu, 1 diplomă, 25 de medalii și 3 mingi “Select” nr. 5);
Locul II, liga a V-a, Seria 1 – CS Inter Unirea (1 trofeu, 1 diplomă, 25 de medalii și 3 mingi “Select” nr. 5);
Locul II, liga a V-a, Seria 2 – AS Hidromecanica Șugag (1 trofeu, 1 diplomă, 25 de medalii și 3 mingi “Select” nr. 5);
Locul II, juniori U-19 – CS Zlatna (1 trofeu, 1 diplomă, 22 de medalii și 3 mingi “Select” nr. 5);
Locul II, juniori U-17 – ACF Metalurgistul Cugir 1939 (1 trofeu, 1 diplomă, 22 de medalii și 2 mingi “Select” nr. 5);
Locul II, juniori U-15 – LPS Sebeș sau ACS Industria Galda (1 trofeu, 1 diplomă, 22 de medalii și 3 mingi “Select” nr. 5);
Locul II, juniori U-13 – ACS Juniorul Aiud (1 trofeu, 1 diplomă, 20 de medalii și 3 mingi “Select” nr. 4);
Locul II, juniori U-11 – ACS Școala de Fotbal Valea Frumoasei (1 trofeu, 1 diplomă, 20 de medalii și 3 mingi “Select” nr. 4);
Locul II, juniori U-10 – ACS Juniorul Aiud (1 trofeu, 1 diplomă, 18 medalii și 2 mingi “Select” nr. 4);
Locul II, juniori U-9 – ACS Juniorul Aiud “Alb” (1 trofeu, 1 diplomă, 18 medalii și 2 mingi “Select” nr. 4);
Locul II, Campionatul Speranțelor “Dragoș Damian” U-8 – ACS Școala de Fotbal Valea Frumoasei (1 trofeu, 1 diplomă, 15 medalii și 2 mingi “Select” nr. 4);
Locul III, liga a IV-a – CS CIL Blaj (1 trofeu, 1 diplomă, 25 de medalii și 2 mingi “Select” nr. 5);
Locul III, liga a V-a, Seria 1 – ACS Băgău (1 trofeu, 1 diplomă, 25 de medalii și 2 mingi “Select” nr. 5);
Locul III, liga a V-a, Seria 2 – AS Tineretul Șona (1 trofeu, 1 diplomă, 25 de medalii și 2 mingi “Select” nr. 5);
Locul III, juniori U-19 – CS CIL Blaj (1 trofeu, 1 diplomă, 22 de medalii și 2 mingi “Select” nr. 5);
Locul III, juniori U-17 – AFC Unirea 1924 Alba Iulia (1 trofeu, 1 diplomă, 22 de medalii și 1 minge “Select” nr. 5);
Locul III, juniori U-15 – AS Unirea Juniors Alba Iulia sau ACS Juniorul Aiud (1 trofeu, 1 diplomă, 22 de medalii și 2 mingi “Select” nr. 5);
Locul III, juniori U-13 – AFC Unirea 1924 Alba Iulia (1 trofeu, 1 diplomă, 20 de medalii și 2 mingi “Select” nr. 4);
Locul III, juniori U-11 – ACS Juniorul Aiud (1 trofeu, 1 diplomă, 20 de medalii și 2 mingi “Select” nr. 4);
Locul III, juniori U-10 – CS Navobi Alba Iulia (1 trofeu, 1 diplomă, 18 medalii și 1 minge “Select” nr. 4);
Locul III, juniori U-9- ACS Juniorul Aiud “Albastru” (1 trofeu, 1 diplomă, 18 medalii și 1 minge “Select” nr. 4);
Locul III, Campionatul Speranțelor “Dragoș Damian” U-8 – CSC Bistra (1 trofeu, 1 diplomă, 15 medalii și 1 minge “Select” nr. 4);
Trofeul Fair Play, liga a IV-a: CS Navobi Alba Iulia (1 trofeu, 1 diplomă și 3 mingi “Select” nr. 5);
Trofeul Fair Play, liga a V-a, Seria 1: AS Limbenii Limba (1 trofeu, 1 diplomă și 3 mingi “Select” nr. 5);
Trofeul Fair Play, liga a V-a, Seria 2: AFC Viitorul Răhău (1 trofeu, 1 diplomă și 3 mingi “Select” nr. 5);
Golgheter, liga a IV-a: Cîmpean Alin Sorin – CS Zlatna – 32 de goluri (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge “Select” nr. 5);
Golgheter, liga a V-a, Seria 1: Toncian Flavius Călin – ACS Băgău – 38 de goluri (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge “Select” nr. 5);
Golgheter, liga a V-a, Seria 2: Lazăr Petru – AS Hidromecanica Șugag – 31 de goluri (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge “Select” nr. 5);
Golgheter, juniori U-19: Bodogae Andrei Ovidiu – CS Olimpia Aiud – 66 de goluri (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge “Select” nr. 5);
Golgheter, juniori U-17: Dăscălescu Mihai Jr. – AFC Unirea 1924 Alba Iulia – 5 goluri (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge “Select” nr. 5);
Golgheter, juniori U-15: Mateica Mihail Sebastian – ACS Viitorul Aiud – 20 de goluri (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge “Select” nr. 5);
Golgheter, juniori U-13: Balea Cătălin – CS Zlatna – 35 de goluri (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge “Select” nr. 4);
Golgheter, juniori U-11: Popa Dragoș – ACS Juniorul Aiud – 35 de goluri (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge “Select” nr. 4);
Golgheter, juniori U-10: Iosif Andrei Vlad – CSO Cugir – 29 de goluri (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge “Select” nr. 4);
Golgheter, juniori U-9: Ponoran David – AFC Unirea 1924 Alba Iulia – 77 de goluri (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge “Select” nr. 4);
Golgheter, Campionatul Speranțelor “Dragoș Damian” U-8: Sîrbu Nicolae – ACS Juniorul Aiud – 16 goluri (1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge “Select” nr. 4). (Dan UDREA)

GALERIE FOTO

Lasă un răspuns

Închideți meniul