Liga a 3-a, Seria a 4-a, etapa a 24-a! Galda remiză și Ocna Mureș înfrângere! VEZI AICI echipele, marcatorii, rezultatele și clasamentul!

INDUSTRIA GALDA DE JOS – CRIȘUL CHIȘINEU CRIȘ 1-1 (FOTO). Ionuț Cioplântă (5) respectiv Al. Pavel (18).

Industria: Căt. Suciu – Frențiu, Haiduc, Cioplântă, Puha, Gergely, D. Lupșan, Al. Circov, Al. Costea, Alecu Alexandru, S. Mureșan (Iancău, Ad. Adam, Baghiu, Ge. Scheau, S. Fulea, D. Stoia, D. Sîrbu). Antrenor Paul Ciucă.
Crișul: Mucha – D. Lazăr, Sabău, Al. Pavel, Siminic, Suslak, Gâlcă, Clej, Piț, Ciornei, Bozian (Pașcalău, Lezeu, I. Ianc, Lung). Antrenor Adrian Abrudean.CS OCNA MUREȘ – MILLENIUM GIARMATA 0-1. Daminuță (77). Ferțu (Millenium) a fost eliminat în minutul 68.
CS Ocna Mureș: Angeru – F. Morar, Borșoi, Guț, Cl. Marcu, B. Goguța, Cimpoieșu, S. Șimandi, Fl. Hidișan, Cl. Coltor, Vali Drăgan (Decean, S. Culda. Kiss, P. Man, R. Bedelean, T. Cristea, A. Gherman). Antrenori Mihai Manea, George Țălnar, Petre Clep.
Millenium Giarmata: Narița – Sporin, Fertu, Daminuță, Rosemblum, M. Călin, Covasală, N. Olteanu, Corlățeanu, Pricop, Beloescu (Ciuta – Buzugan, Ochea, Negrei, Dinca, Popan, Sevici). Antrenor: Sorin Badea.

Rezultate: CNS Cetate Deva – Gloria Lunca Teuz Cermei 1-0. Alexandru Muscă (80), ACS Dumbrăviţa – CSM Lugoj 3-3. Raul Briciu (60), Albert Voinea (86, 90+4 – pen.) / Cristian Onţel (12, 61), Andrei Cărăbaş (63), Şoimii Lipova – CS Hunedoara 4-1. Denis Rusu (48), Florin Istrate (52), Kevin Trabalka (53, 80) / Robert Cristian (9 – pen.), Naţional Sebiş – Unirea Alba Iulia 3-0. Szabolcs Szekely (45, 88), Claudiu Vereş (79), CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – Metalurgistul Cugir 6-1. Răzvan Ghinescu (57), Sebastian Budur (68, 90+3), Andrei Ţugui (71), Alexandru Lazăr (78), Răzvan Cluci (89) / Andrei Făgărăşanu (42), FC Avrig – CSM Şcolar Reşiţa 0-1. Flavius Vlădia (90+2).(D.U., MULȚAM mister Dan!, liga2prosport.ro)
CLASAMENT
1CSM Şcolar Reşiţa 24 15 5 4 49-21 50p
2Şoimii Lipova 24 15 4 5 61-35 49p
3ACS Dumbrăviţa 24 14 4 6 45-36 46p
4Metalurgistul Cugir 24 13 5 6 50-37 44p
5Gloria L. Teuz Cermei 24 14 1 9 43-39 43p
6Crişul Chişineu Criş 24 10 9 5 45-25 39p
7Naţional Sebiş 24 9 9 6 43-37 36p
8Ghiroda Giarmata Vii 24 11 2 11 49-40 35p
9FC Avrig 24 10 4 10 28-31 34p
10Unirea Alba Iulia 24 7 9 8 29-34 30p
11Industria Galda 24 9 2 13 38-35 29p
12Millenium Giarmata 24 8 5 11 34-40 29p
13LPS Cetate Deva 24 8 5 11 27-34 29p
14CS Hunedoara 24 7 6 11 38-45 27p
15CSM Lugoj 24 1 6 17 20-57 9p
16CS Ocna Mureş 24 2 2 20 22-75 8p

 

Lasă un răspuns

Închideți meniul