Campionatul Național de juniori U15, U17 respectiv U19! VEZI AICI rezultatele și clasamentele din seriile “albanezelor”!

Liga Elitelor U15, etapa a 10-a, Seria a 8-a CS Alma Sibiu 1 – 2 CS Gaz Metan Mediaş, FC Interstar Sibiu a stat, CS Hidro Râmnicu Vâlcea 2 – 3 CSȘ Blaj.CLASAMENT
1.Hidro Rm. Vâlcea 8 5 2 1 21-5 16 17p
2.FC Interstar Sibiu 8 4 3 1 12-5 7 15p
3.Gaz Metan Mediaş 8 4 2 2 16-9 7 14p
4.CSȘ Blaj 8 2 1 5 7-23 -16 7p
5.CS Alma Sibiu 8 0 2 6 3-17 -14 2p
Liga Elitelor U15, etapa a 10-a, Seria a 15-a AFC Unirea 1924 Alba Iulia 1 – 3 FC CFR 1907 Cluj SA, CSM Târgu Mureș a stat, AFC Metalurgistul Cugir 1939 0 – 7 ACS Kinder Sângeorgiu de Mureș.
CLASAMENT
1.FC CFR 1907 Cluj SA 8 5 3 0 14-5 9 18p
2.Kinder Sâng. Mureș 8 5 2 1 21-5 16 17p
3.CSM Târgu Mureș 8 4 1 3 29-11 18 13p
4.AFC Unirea 1924 8 2 2 4 13-13 0 8p
5.Metalurgistul Cugir 8 0 0 8 1-44 -43 0p
Campionatul Național al juniorilor U17, etapa a 15-a, Seria a 8-a CS Hidro Râmnicu Vâlcea a stat, CSȘ Șoimii Sibiu 0 – 3 Fotbal Club Argeş, AFC Unirea 1924 Alba Iulia 2 – 5 CS Gaz Metan Mediaş, LPS Sebeş 3 – 0 CS Mioveni (foto), AFC Hermannstadt 5 – 3 CS CN Gib Mihăescu Drăgăşani.
CLASAMENT
1.CS Mioveni 13 11 1 1 67-11 56 34p
2.Gaz Metan Mediaş 13 9 1 3 57-18 39 28p
3.Fotbal Club Argeş 14 8 3 3 33-17 16 27p
4.LPS Sebeş 14 8 2 4 31-12 19 26p
5.AFC Unirea 1924 13 7 2 4 32-10 22 23p
6.Hidro Rm. Vâlcea 13 5 0 8 21-26 -5 15p
7.AFC Hermannstadt 14 3 1 10 16-69 -53 10p
8.CSȘ Șoimii Sibiu 13 3 0 10 7-59 -52 9p
9.Gib Mih. Drăgăşani 13 1 0 12 8-50 -42 3p
Campionatul Național al juniorilor U19, etapa a 15-a, Seria a 8-a CS Hidro Râmnicu Vâlcea a stat, CSȘ Șoimii Sibiu 1 – 1 Fotbal Club Argeş, AFC Unirea 1924 Alba Iulia 3 – 2 CS Gaz Metan Mediaş, LPS Sebeş 0 – 1 CS Mioveni, AFC Hermannstadt 2 – 0 CS CN Gib Mihăescu Drăgăşani. (frfotbal.ro, sursa foto pagina de facebook a lui Dan Comșa)
CLASAMENT
1.AFC Hermannstadt 14 10 1 3 53-22 31 31p
2.Gaz Metan Mediaş 13 9 1 3 42-16 26 28p
3.Fotbal Club Argeş 14 8 3 3 52-14 38 27p
4.AFC Unirea 1924 13 8 1 4 34-19 15 25p
5.CS Mioveni 12 7 2 3 39-16 23 23p
6.LPS Sebeş 14 6 2 6 25-40 -15 20p
7.Gib Mih. Drăgăşani 12 2 0 10 11-46 -35 6p
8.CSȘ Șoimii Sibiu 13 1 2 10 12-53 -41 5p
9.Hidro Rm. Vâlcea 13 1 2 10 19-61 -42 5p

Lasă un răspuns

Închideți meniul