Liga a 4-a, etapa a 19-a! VEZI AICI rezultatele, marcatorii și clasamentul!

Olimpia Aiud – FC Micești 4-0 (foto). Csegoldi (29), Ge. Antal (53 – autogol), Văsuț (59 – eurogol) şi Bucșă (72).
Olimpia Aiud (antrenor Gabriel Cotoară): Adr. Roman (cpt.) – I. Sas (46 Căt. Ilea), V. Mureșan, P. Mărginean, D. Vlad, Văsuț (74 G. Cotoară), Bodogae (71 B. Moldovan), Csegoldi, Bucșă, Drăgoi, R. Mihălțan (65 Trăscăian). Pe bancă: Szabo.
FC Miceşti (antrenor Sandu Kalanyos): N. Cristea – Topîrcian (74 R. Scrobotă), Ispas (46 Iul. Herepean), P. Hîrciagă (78 Sandu), Berchi, Baciu, Avram, Antal, C. Bogdan (64 Enceanu), T. Varga, R. Tripşa (cpt.). Pe bancă: Ruscă, Vârtei.
CS Zlatna – Viitorul Vama Seacă 2-1. I. Biro (23) şi D. Cristea (83) respectiv D. Podar (72). Vozar (Viitorul Vama Seacă) a fost eliminat în minutul 80.
CS Zlatna (antrenor Radu Andone): Pojar – Dămian, Csiki, Cătălina, Kiraly, I. Biro, Bradu, C. Marc, D. Lăcătuș, D. Cristea, A. Cîmpean (cpt.) (Mătășer, Tîrziu, Al. Popa, Iul. Marian, Corcheș, An. Greuruș, Pușcău)
Viitorul Vama Seacă (antrenor Romeo Arinar): Gânscă (cpt.) – Piroşca, Bucureştean, D. Anghel, D. Podar, Vozar, Iosza, M. Brie, M. Moga, Contor, D. Stanciu (Mirea, Bălţat, R. Arinar, I. Cociș).Viitorul Sântimbru – Dacia Mihalț 7-0. Alin Tănase (21, 49, 65, 75), Cipri Brânză (54), Cătălin Oană (71, 85).
22. Ovidiu Barna – 99. Denis Hulea, 6. Cosmin Oltean, 3. Sergiu Oara, 14. Cornel Hălălae, 9. Cătălin Oană, 4. Eugen Hălălae, 5. Alex Stan, 7. Cristi Ivașcu, 10. Alin Tănase, 13. Cipri Brânză (96. Lucian Pascu, 8. Ovidiu Crișan, 11. Adrian Birk, 16. Adrian Steau, 12. Marian Iacșa). Antrenor Fane Fogoroși.
1. Câmpean – 9. Severino Tompi, 18. Moldovan, 19. Hada, 17. Alexandru, 15. Dreghici, 6. Irimie, 10. Mârza, 4. Lupea, 5. Mârza II, 2. Popa (7. Alin Stânea, 3. Părău, 20. Decean, 11. Ruczi, 13. Anghel, 4. Câmpean). Antrenor Alin Stânea.
CIL Blaj – Metalu Aiud 2-1. Bogdan Varga (32) şi Darius Mihu (40) respectiv Cosmin Bordean (26).
CIL Blaj (antrenor Septimiu Boancăş): 23. Radu Damian (cpt.) – 12. Alin Ciugudean, 4. Daniel Şerban, 5. Horațiu Popa, 3. Kiby Gombocz, 9. Bogdan Varga, 6. Ioan Timiş, 10. Sorin Acatrinei, 11. Darius Mihu, 21. Marius Coman, 17. George Voic (1. Alexandru Cherteş, 8. Sorin Pintea, 7. Zoltan Ioo, 2. Daniel Fodor, 15. Alexandru Juncan, 13. Alin Tulea, 20. Alin Cioancă)
Metalul Aiud (antrenor Marius Căluşer): 23. Radu Popa – 16. L. L. , 8. Florin Ghirca, 4. Florin Mardale (cpt.), 6. Adrian Milăşan, 91. Cătălin Mureşan, 21. Cosmin Georgiu, 5. Alexandru Olar, 10. Cosmin Bordean, 9. Oliviu Oltean, 7. Cosmin Mătărângă (1. Alexandru Fodor, 13. Rareș Bozdog, 77. Valy Drăgan, 11. Daniel Şimandi).

Nicolae Linca Cergău – CS Navobi 5-2N. Popa (50 – penalty), Haşegan (66) şi N. Găldean (76, 82, 88) respectiv Petric (13) şi Sabău (82). N. Găldean a ratat un penalty în minutul 45.
Nicolae Linca Cergãu (antrenori Ghiță Mărginean şi Andrei Danciu): V. Cristea (cpt.) – Bozoşan, A. Dancu, Căt. Marcu, Laslău, Spătăcean, N. Popa, B. Găldean, N. Găldean, C. Micu, C. Diaconu (A. Răcuci, N. Suciu, L. Mihu, Haşegan, I. Mărginean)
CS Navobi (antrenor Silviu Miron): Manoilă – L. Scrob, Praţa (cpt.), Truţă, Dreghiciu, R. Borşai, B. Rus,.Petric, Pintea, Jurca, Olălău (Raica, Sabău, Şoster, Gavrilă).

Energia Săsciori – Spicul Daia Română 2-0. Zenga Nazarie (11), Petru (45). Alex Mura (Spicul) a fost elimnat în minutul 88.

Sportul Petrești – Voința Stremț 1-2. Dani Ianc (89) a punctat pentru lider iar Vlad Rancea (26) și Cosmin Epure (90+1) au punctat pentru stremțeni. 

Sportul Petreşti (antrenori Doru Oancea şi Dan Comşa): Lepădat – Cutean (67 G. Oltean), Ștefan, Gavriluță (55 T. Mărginean), Ov. Stancu, D. Ianc (cpt.), Ludwig (63 Afrapt), Buligă, Adr. Lăcătuș, M. Cristea, Bălaș (Fl. Dobre, Samoilă).

Voința Stremţ (antrenor Ioan Marcu): M. Lazăr – R. Muntean, Cerghedean. N. Pop, Breaz (81 Cetean), Trifa (cpt.), Goangă, Juncan, Epure, Gh. Rîșniță, Rancea (65 I. Mihălţan) (Goloşie, Mara, I. Cristea, Nagy). (D.U.)

CLASAMENT

1Sportul Petrești 19 14 3 2 69 – 20 49 45p
2CIL Blaj 19 12 5 2 59 – 20 39 41p
3Viitorul Sântimbru 19 11 6 2 52 – 15 37 39p
4CS Zlatna 19 11 6 2 50 – 21 29 39p
5Voința Stremț 19 12 2 5 59 – 24 35 38p
6Olimpia Aiud 19 8 7 4 45 – 21 24 31p
7Viitorul Vama Seacă 19 6 6 7 25 – 30 -5 24p
8Spicul Daia Romana 19 7 2 10 34 – 40 -6 23p
9FC Micești 19 6 3 10 36 – 42 -6 21p
10Nicolae Linca Cergău 19 7 0 12 34 – 63 -29 21p
11Energia Săsciori 19 5 3 11 26 – 44 -18 18p
12CS Navobi 19 4 2 13 21 – 66 -45 14p
13Metalu 2016 Aiud 19 3 4 12 18 – 46 -28 13p
14Dacia Mihalț 19 2 1 16 28 – 104 -76 7p

Lasă un răspuns

Închideți meniul