Liga a IV-a, etapa a 16-a! VEZI AICI rezultatele de azi, echipele, marcatorii și clasamentul! (GALERIE FOTO)

NAVOBI ALBA IULIA – VIITORUL SÎNTIMBRU 2-3. (GALERIE FOTO 1-31). Cosmin Olălău 2 respectiv Cipri Brânză, Eugen Hălălae şi Cristi Ivaşcu.
Jocul de la Galtiu fost prefațat de un moment de reculegere în memoria tatălui antrenorului principal al celor de la Navobi, Aurel Miron părintele lui Silviu Miron respectiv al doctorului Ilie Tripșa un prieten bun al grupării din Sîntimbru. După o primă repriză albă, trupa lui Fanu’ Barosanu’ a câștigat cele teri puncte, în deplasarea de…acasă!, în fața unui adversar care și-a vândut scump pielea, așa că…
CS Navobi (antrenor Silviu Miron): 1. Alex Manoilă – 9. Florentin Moldovan, 8. George Gavrilă, 19. Florin Pintea, 6. Mihai Jurca, 10. Robert Borşai, 13. Paul Berchi, 11. Paul Truţă, 7. Adrian Praţa (cpt.), 20. Tudor Miclea, 17. Cosmin Olălău (18. Iancu Jurj, 4. Ovidu Petric, 16. Viorel Ianoş, 15. Liviu Scrob). Antrenori Silviu Miron-absent astăzi din cauza decesului tatălui său și Daniel Rațiu.
Viitorul Sîntimbru (antrenor Fane Fogoroşi): 1. Ovidiu Barna – 16. Denis Hulea, 4. Eugen Hălălae (cpt.), 6. Cosmin Oltean, 18. Cristi Ivaşcu, 16. Bogdan Ştef, 5. Alex Stan, 10. Alin Tănase, 11. Adrian Birk,, 13. Cipri Brânză, 9. Cătălin Oană (96. Lucian Pascu, 3. M arian Iacşa, 15. Ghiocel Moţan, 7. Andrei Dumbra, 21. Sergiu Oara, 8. Ovidiu Crişan).FC MICEȘTI – ENERGIA SĂCIORI 2-3 (GALERIE FOTO 32-50). Andrei Roșu 2 respectiv Bogdan Sava 2 și Zenga Nazarie.
Săsciorenii au avut 3-0 iar introducerea lui Andrei Roșu a revitalizat trupa din Groapa Rotundă. Insuficient însă pentru o…remontada de senzație!
FC Micești (antrenor Sandu Kalanyos) 12 Nicolae Cristea (cpt.) – 32. Ioan Ruscă, 4. Ilie Avram, 71. George Antal, 7. Nicolae Bancu, 10. Tiberius Varga, 6. Daniel Baciu, 11. Cosmin Bogdan, 3. Panfil Hîrciagă, 9. Iulian Herepean, 23. Adrian Neag (18. Alexandru Moldovan, 14. Raul Scrobotă, 17. Andrei Roșu, 2. Alexandru Enceanu, 5. Raul Cioara, 13. Ionuț Ispas, 8. Robert Tripșa).
Energia (antrenor Sorin Gheorghe) 1 . Mihai Morariu – 17. Denis Morea, 20. Cătălin Jibotean, 6. Ștefan Bogdan (cpt.), 97. Ionuț Sălășean, 13. Zenga Nazarie, 8. Ionuț Plitea, 10. Pompeius Borza, 4. Nicoale Manolache, 11. Vasile Jula, 9. Bogdan Sava (15. Iulian Bănățan, 30. Răzvan Morariu, 18. Sorin Gheorghe, 7. Petrică Homorozan, 16. Daniel Catarambă, 14. Dan Greapca, 83. Andrei Petru).
VIITORUL VAMA SEACĂ – CIL BLAJ 1-3 Ioan Cociş (60) respectiv Bogdan Varga (26), Sorin Acatrinei (82) şi Darius Mihu (86).
Gruparea din Mica Romă s-a impus pe final într-un joc la care, conform martorilor oculari, au asistat în jur de 500 de spectatori. Dacă este așa, BRAVO!
Viitorul Vama Seacă (antrenor Romeo Arinar): 22. Rareș Gânscă – 6. Ioan Georgiu, 17. Dan Piroşca, 5. Sergiu Bucureştean, 4. Mihai Brie, 3. Bogdan Nemeş, 9. Ioan Cociş, 7. Darius Stanciu (cpt.), 10. Radu Contor, 19. Marius Moga, 18. Vali Ciofu (15. Adrian Vozar, 14. Andrei Iosza, 20. Doru Anghel, 1. Marius Mirea, 8. Romeo Arinar, 11. Bogdan Vaida, 2. Daniel Podar).
CIL Blaj (antrenor Septimiu Boancăş): 23. Radu Damian (cpt.) – 12. Alin Ciugudean, 5. Horațiu Popa, 4. Daniel Şerban, 3. Kiby Gombocz, 9. Bogdan Varga, 10. Sorin Acatrinei, 6. Ioan Timiş, 8. Sorin Pintea, 11. Darisu Mihu, 21. Marisu Coman (33. Alexandru Cherteş, 2. Daniel Fodor, 15. Alexandru Juncan, 7. Zoltan Ioo, 17. George Voic, 20. Alin Cioancă, 13. Alin Tulea).
DACIA MIHALȚ – SPORTUL PETREȘTI 2-7. Bogdan Mârza (29) şi Sergiu Popa (90) respectiv Adrian Lăcătuş (13), Ştefan (48), Darius Cutean (56), Gabriel Oltean (62), Marius Cristea (66) şi Tiberiu Mărginean (75, 90+2).
Duelul dintre prima și ultima clasată a avut deznodămîntul așteptat, petrifălenii cîștigând la scor în fief-ul mihălțenilor.
Dacia Mihalţ (antrenor Alin Stânea): Fl. Dreghici – I. Băcilă, Lupea, Irimie, Em. Barna (cpt.), M. Moldovan, R. Alexandru, S. Tompi, Părău, B. Mârza, E. Hada (Cr. Câmpean, A. Stânea, N. Mârza, S. Popa, Decean, Windt)
Sportul Petreşti (antrenori Doru Oancea-absent motivat astăzi! şi Dan Comşa): D. Lepădat – An. Samoilă, D. Cutean, Ştefan, Al. Lăcătuş, R. Buligă, M. Cristea, D. Ianc (cpt.), Cr. Bălaş, Adr. Lăcătuş, Al. Afrapt (Fl. Dobre, Gavriluţă, D. Ludwig, G. Oltean, T. Mărginean, Cr. Popa). (Dan UDREA)

CLASAMENT

1Sportul Petresti 16 12 3 1 59 – 17 42 39p
2Viitorul Sîntimbru 16 10 4 2 41 – 11 30 34p
3CIL Blaj 16 10 4 2 47 – 19 28 34p
4CS Zlatna 16 9 5 2 41 – 17 24 32p
5Voința Stremț 16 9 2 5 48 – 21 27 29p
6Olimpia Aiud 16 7 5 4 37 – 17 20 26p
7Viitorul Vama Seacă 16 6 4 6 20 – 24 -4 22p
8FC Micești 16 6 2 8 36 – 31 5 20p
9Spicul Daia Română 16 6 2 8 31 – 35 -4 20p
10Nic. Linca Cergău 16 5 0 11 26 – 54 -28 15p
11Energia Săsciori 16 4 2 10 22 – 40 -18 14p
12CS Navobi 16 4 2 10 17 – 54 -37 14p
13Metalu 2016 Aiud 16 3 3 10 15 – 41 -26 12p
14Dacia Mihalț 16 2 0 14 26 – 85 -59 6p

GALERIE FOTO

Lasă un răspuns

Închideți meniul