Liga a V-a, etapa a 15-a! VEZI AICI rezultatele şi clasamentele!

Rezultate, Seria 1: Limbenii Limba 0 : 4 Inter Unirea (sursa foto pagina de facebook a Inter Unirea), CS Ocna Mureș II 0 : 1 CS Performanta Ighiu 2004, Șoimii Ciumbrud 0 : 1 Mureșul Gâmbaș, FC Lopadea Nouă 3 : 0 CS Arieșul Apuseni Baia de Arieş, Progresul Fărău 1 : 3 Sportul Livezile, ACS Băgău 7 : 2 Inter Ciugud.

CLASAMENT

1Performanta Ighiu     14        13        1          0          58 – 7   51        40p

2Inter Unirea               14        12        1          1          62 – 18 44        37p

3Limbenii Limba         14        8          1          5          31 – 35 -4         25p

4ACS Băgău               14        6          4          4          43 – 28 15        22p

5CS Ocna Mureș II     14        7          1          6          27 – 25 2          22p

6Mureșul Gâmbaș       14        6          3          5          32 – 29 3          21p

7Sportul Livezile         14        6          1          7          26 – 31 -5         19p

8Cuprirom Abrud       13        5          2          6          31 – 32 -1         17p

9FC Lopadea Nouă    14        3          5          6          17 – 27 -10       14p

10Șoimii Ciumbrud     14        4          2          8          23 – 40 -17       14p

11Arieșul Apuseni      14        3          3          8          20 – 39 -19       12p

12Progresul Fărău       14        2          2          10        22 – 52 -30       8p

13Inter Ciugud           13        1          2          10        16 – 45 -29       5p

Rezultate, Seria a 2-a: Industria Galda II 1 : 2 AS Pănade, CS Voinţa Teiuş 0 : 4 CS Universitatea Alba Iulia, Viitorul Răhău 4 : 0 Crăciunelul de Jos, AS Tineretul Șona 4 : 0 Târnavele Tiur, Gaz Metan Valea Lungă 5 : 3 Hidromecanica Șugag, Viitorul Biia 3 : 0 Voința Beldiu, Spicul Bucerdea 1 : 5 AFC Pianu 2016. (ajfalba.ro)

CLASAMENT

1CS Universitatea       15        14        1          0          68 – 8   60        43p

2Hidromec. Șugag      15        13        0          2          87 – 28 59        39p

3Viitorul Biia              15        9          2          4          38 – 18 20        29p

4AS Tineretul Șona     15        9          1          5          55 – 31 24        28p

5Gaz Metan V. Lungă            15        8          3          4          36 – 23 13        27p

6Voința Beldiu            15        7          2          6          41 – 37 4          23p

7Târnavele Tiur           15        6          2          7          24 – 42 -18       20p

8Industria Galda II     15        6          1          8          44 – 40 4          19p

9Viitorul Răhău          15        5          4          6          31 – 32 -1         19p

10CS Voinţa Teiuş      15        5          1          9          26 – 64 -38       16p

11AS Pănade              15        4          3          8          37 – 46 -9         15p

12AFC Pianu 2016     15        4          3          8          26 – 37 -11       15p

13Crăciunelul de Jos   15        2          1          12        22 – 59 -37       7p

14Spicul Bucerdea      15        0          2          13        18 – 88 -70       2p

Lasă un răspuns

Închideți meniul