Liga a IV-a, etapa a 15-a! VEZI AICI rezultatele, echipele, marcatorii şi clasamentul! (GALERIE FOTO)

OLIMPIA AIUD – VIITORUL SÎNTIMBRU 0-0 (GALERIE FOTO).

Olimpia Aiud (antrenor Gabi Cotoară): 23. Adrian Roman – 2. Ionuţ Sas, 15. Andrei Bălan, 6. Victor Mureşan, 94. Robert Nagy, 16. Szilard Csegoldi, 10. Alexandru Văsuţ (60 11, Andrei Bodogae), 17. Alexandru Bucşă (58, 18. Daniel Vlad), 8. Cătălin Ilea, 7. Adrian Spinean (75, 3. Gheorghe Bălţat), 4. Raul Mihălţan (79, 9. Ioan Trăscăian). Pe bancă: L. Szabo, P. Mărginean, Kalman.

Viitorul Sîntimbru (antrenor Fane Fogoroşi): 1. Ovidiu Barna – 16. Denis Hulea, 4. Eugen Hălălae, 8. Ovidiu Crişan, 21. Cornel Hălălae, 9. Bogdan Ştef, 5. Alexandru Stan, 10. Alex Dreghiciu, 17. Cristi Ivaşcu, 15. Alin Tănase (82, 7. Andrei Dumbra), 11. Adrian Birk (54, 16. Cătălin Oană). Pe bancă: M. Iacşa, Moţan. (MULŢAM mister Neluţu Demeter!)

VOINŢA  STREMŢ – CS NAVOBI 3-0. Breaz (22), Trifa (55) şi I. Mihălţan (61).

Voinţa Stremţ (antrenor Ioan Marcu): M. Lazăr – G. Cerghedean, Puia, R. Muntean, Barb, I. Cristea, Trifa (cpt.), Goangă, Breaz, Vl. Rancea, Epure (Goloşie, I. Mihălţan, N. Pop, Juncan, Oniţă, R. Fogoroşi, I. Mara)

CS Navobi (antrenor Silviu Miron): Fl. Pintea (cpt.) – Chira, Praţa, Truţă, L. Scrob, Miclea, Berchi, Olălău, Gavrilă, Borşai, Jurca (Manoilă, Ov. Petric, Jurj, Ianos).

CIL BLAJ – CS ZLATNA 3-1.  Darius Mihu (82), Sorin Acatrinei (86) şi Kiby Gombocz (90+3) respective Alin Câmpean (6). Alex Kiraly (CS Zlatna) a fost eliminat în minutul 86.

CIL Blaj (antrenor Septimiu Boancăş): R. Damian (cpt.) – Fodor, H. Popa, Şerban, Pintea, Juncan, Timiş, Acatrinei, D. Mihu, Coman, Voic (Cherteş, Tulea, Varga, Ioo, D. Pop, Mercean, Gombocz).

CS Zlatna (antrenor Alin Câmpean): Pojar – Iul. Marian, Csiki, Marc, D. Lăcătuş, Al. Popa, I. Biro, Bradu, Kiraly, D. Cristea, A. Câmpean (cpt.) (Mătăşer, Dămian, Greuruş, D. Câmpean).

SPORTUL PETREŞTI – VIITORUL VAMA SEACĂ 1-1. Gavriluţă (75) respectiv Nelu Cociş (42).

Sportul Petreşti (antrenor Doru Oancea): Lepădat – Samoilă, Cutean, Gavriluţă, Stancu, Ludwig, Buligă, D. Ianc (cpt.), Cr. Bălaş, Adr. Lăcătuş, Afrapt (Dobre, Cr. Popa, Pamfiloiu, Al. Lăcătuş, M. Cristea, T. Mărginean, G. Oltean).

Viitorul Vama Seacă (antrenor Romeo Arinar): R. Gânscă (cpt.) – Piroşca, I. Georgiu, Nemeş, Contor, I. Cociş, D. Stanciu, M. Moga, D. Podar, M. Brie, V. Ciofu (Vaida, R. Arinar, Iosza, Mirea)

SPICUL  DAIA ROMÂNĂ – METALU AIUD 5-0. Grigore (21), Al. Hada (55), V. Bișboacă (67), M. Bișboacă (75) şi Al. Mura (90+3).

Spicul Daia Română (antrenor Iosif Iancu): Adr. Cibu – Uţă, Ach. Cibu, R. Cibu, M. Bişboacă, Z. Hileagă, Al. Hada (cpt.), V. Bişboacă, B. Grigore, Al. Culda, Al. Mura (I. Arion, Căt. Cerghedean, S. Cibu, A. Cibu, Al. Scheau, Catană, Gh. Schiau).

Metalul Aiud (antrenor Marius Căluşer): Fodor – M. Todea (cpt.), Ghirca, Căt. Mureşan, Milăşan, C. Georgiu, Olar, Bordean, D. Şimandi, O. Oltean, Mătărângă (Bozdog, Cordea, Vali Drăgan, Gaşpar).

ENERGIA SĂSCIORI – DACIA MIHALŢ 4-1. Jula (54, 60 – penalty), I. Sălășan (80, 90+3) respectiv M. Hada (49).

Energia Săsciori (antrenor Ioan Faur): M. Morariu – S. Gheorghe, Jibotean, Șt. Bogdan, Homorozan, Pitea, D. Morea, Nazarie, A. Petru, R. Militaru, Jula (Piuoariu, I. Sălăşan, I. Bănăţan, Manolache, P. Borza, Angheluș).

Dacia Mihalţ (antrenor Alin Stânea): C. Câmpean – A. Lupea, N. Moldovan, Tompi, P. Mîrza, T. Irimie, Windt, E. Barna, R. Alexandru, M. Hada, Părău (F. Dreghiciu, I. Băcilă, N. Mîrza, A. Stânea, I. Decean, C. Puczi).

NICOLAE LINCA CERGĂU – FC MICEŞTI 2-0. Mihai Cioancă (58) şi Ciprian Diaconu (81).

Nicolae Linca Cergău (antrenori Gheorghe Mărginean şi Andrei Danciu): V. Cristea (cpt.), M. Găldean, A. Dancu, Cioancă, Laslău, N. Găldean, N. Suciu, N. Popa, Căt. Marcu, Spătăcean, C. Diaconu (A. Răcuci, Bozoşan, I. Mărginean, Haşegan, G. Vlad, L. Mihu, Adr. Macarie).

FC Miceşti (antrenor Alexandru Kalanyos): N. Cristea – Topârcian, I. Avram, Enceanu, Ruscă, Al. Aldea, Antal, C. Bogdan (cpt.), P. Hîrciagă, Iul. Herepean, Ispas (An. Roşu, Neag, T. Varga, Baciu, R. Cioara, Scrobotă, Vârtei). (D.U.)

CLASAMENT

1Sportul Petresti         15        11        3          1          52 – 15 37        36p

2Viitorul Sîntimbru     15        9          4          2          38 – 9   29        31p

3CIL Blaj                    15        9          4          2          44 – 18 26        31p

4CS Zlatna                  15        9          4          2          39 – 15 24        31p

5Voinţa Stremţ           15        8          2          5          41 – 19 22        26p

6Olimpia Aiud            15        7          4          4          35 – 15 20        25p

7Viitorul Vama Seacă 15        6          4          5          19 – 21 -2         22p

8FC Miceşti                15        6          2          7          34 – 28 6          20p

9Spicul Daia Română 15        6          2          7          29 – 28 1          20p

10Nic. Linca Cergău   15        5          0          10        25 – 52 -27       15p

11CS Navobi              15        4          2          9          15 – 51 -36       14p

12Energia Săsciori      15        3          2          10        19 – 38 -19       11p

13Metalu 2016 Aiud   15        2          3          10        13 – 40 -27       9p

14Dacia Mihalț            15        2          0          13        24 – 78 -54       6p

GALERIE FOTO

Lasă un răspuns

Închideți meniul