Ex-uniriştii Gicu Grozav şi Nicu Stanciu din nou printre remarcaţii week-end-ului! Gicu gol pentru Kisvarda, Nicu pasă de gol pentru Al Ahli! VEZI AICI VIDEO CU GOLUL LUI GICU GROZAV!

Gicu Grozav (foto stânga în echipament roşu) a marcat, ieri, un nou gol pentru formaţia maghiară FC Kisvarda. “Tricolorul” a deschis scorul în minutul 29 al meciului de pe teren propriu cu Honved Budapesta din runda cu numărul 24 a campionatului Ungariei. Partida s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.

Cu o zi înainte, vineri, Nicu Stanciu (foto dreapta) a dat o pasă de gol în meciul câştigat de Al Ahli în deplasare cu Al Qadisiyah, în etapa a 23-a a campionatului de fotbal al Arabiei Saudite. Al Ahli s-a impus cu 2-1 (1-1), iar internaţionalul român a oferit pasa decisivă la golul de 1-1, marcat de Aderlan în minutul 37. (D.U., sursa video Kisvarda FC)