Liga a III-a, Seria a 4-a! Cugir remiză acasă, Galda pierde afară! VEZI AICI rezultatele, echipele, marcatorii şi clasamentul!

Metalurgistul Cugir – Crișul Chișineu Criș 1-1. Necşulescu (27) respectin Modan (79). Metalurgistul: Crivăț – Bold, Ov. Morariu (cpt,),  I. Grozav, Vitinha, Șaucă (81, Al. Șuteu), Dican, P. Păcurar, Dicu (89, Dohotariu), Necșulescu, Cîrstean (62, Făgărășanu) (N. Bănică, Lang, M. Neagu, Vărărean). Antrenor Călin Moldovan.

Crișul: Dagău – Clej, (90+1, Lezeu) Pavel (cpt), Siminic, Suslak (82, Ciornei), Piț, Gâlcă, I. Ianc, Bozian, Modan, M. Matei (81, Maghici) (Mucha, D. Lazăr, Sabău, Lezeu, Lung). Antrenor Adrian Abrudean.

FC Avrig – Industria Galda 3-2. Condrea (15), Stelea (27), M. Codrea (50) respectiv S. Mureşan (81), Alecu  Alexandru (90+2). M. Codrea şi Condrea au fost eliminaţi.

FC Avrig: Samoilă – Simion, Natea, Condrea, E. Cornea, Macrea, Stelea, Schneider, I. Bărculeț, M. Codrea, Coșovan (Băilă, Ad. Hăprian, A. Luca, S. Bucur, Gombar, D. Popa, Chircă). Antrenor Mihai Ianc.

Industria: Căt. Suciu – Fl. Schiau (9, Puha), Cl. Haiduc (58, S. Fulea), I. Cioplântă (82, R. Trif), Circov, Frențiu, D. Lupșan, Al. Costea (58, Ge. Scheau), Ad. Adam, S. Mureșan, Alecu Alexandru (Iancău, D. Stoia, D. Sîrbu). Antrenor Paul Ciucă.

Naţional Sebiş – Şoimii Lipova 3-3. Florin Mateucă (30), Ionuţ Petculescu (40), Marco Enciu (44 – pen.) / Bruno Vasiu (18), Kevin Trabalka (33 – pen., 69).

CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – ACS Dumbrăviţa 4-1. Sebastian Budur (2, 72), Alexandru Piţuc (12), Cosmin Saizu (78) / Raul Briciu (52).

Millenium Giarmata – CS Hunedoara 1-1. Michel Rosenblum (58) / Alexandru Dan (9).

CSM Şcolar Reşita – Gloria Lunca Teuz Cermei 5-1. Daniel Vădrariu (44 – pen.), Daniel Ene (56), Marius Staicu (63, 85), Dragoş Săulescu (68) / Alexandru Capătă (89). (D.U., Mulţam mister Dan!)

CLASAMENT

1Şoimii Lipova            16        11        2          3          42-18   35p

2Gloria Lunca T. C     16        10        1          5          29-26   31p

3Crişul Chişineu Criş  16        8          6          2          34-17   30p

4CSM Şcolar Reşiţa    16        8          5          3          32-15   29p

5Metalurgistul Cugir   16        8          5          3          34-22   29p

6Naţional Sebiş           16        8          5          3          31-24   29p

7ACS Dumbrăviţa      16        9          2          5          31-27   29p

8FC Avrig                   16        7          4          5          23-20   25p

9Unirea Alba Iulia      16        5          7          4          24-20   22p

10CS Hunedoara        16        5          5          6          26-28   20p

11Ghiroda Giarmata   16        6          1          9          28-29   19p

12Mill. Giarmata         16        5          3          8          23-28   18p

13Cetate Deva                        16        5          3          8          18-24   18p

14Industria Galda       16        5          0          11        21-25   15p

15CSM Lugoj             16        1          3          12        11-41   6p

16CS Ocna Mureş       16        0          2          14        12-55   2p

Lasă un răspuns

Închideți meniul