În meci amical, Unirea Ungheni – Unirea Alba Iulia 2-1! (GALERIE FOTO)

În această seară, pe sinteticul de la Tg. Mureş, gruparea din Cetatea Marii Uniri a pierdut, în prelungiri, scor 1-2, golul albaiulienilor fiind marcat de Cristi Păcurar, la pauză scorul a fost egal 0-0. Uniriştii au aliniat o echipă care i-a cuprins pe Rareş Sporea – Narcis Mazilu,  Radu Scrob, Mario Codrea Adi Matei, Andrei Bârdea, Alex Giurgiu, Claudiu Davidaș, Răzvan Fetița, Cipri Selagea, Andrei David (Alex Sîntoma, Cornel Boboia, Edi Crişan, Cristi Păcurar, Dani Tat, Mihai Dăscălescu jr., Vlăduţ Domșa, Cristi Lăutaru). Antrenori Adi Bicheşi, Marcel Rusu şi Raul Oargă. Sâmbătă, 23 februarie, de la ora 15.00, la Vinţu de Jos, uniriştii vor juca cu liderul Seriei a 2-a din Liga a V-a, CS Universitatea Alba Iulia. (Răzvan MAGDA)