Campionatul Judeţean de fotbal în sală! VEZI AICI grupele şi programul fazei a II-a!

Pentru împerecherea echipelor în faza a doua, s-au format trei urne valorice, în urma rezultatelor obținute în prima fază a grupelor (ajfalba.ro):

Urna 1: AS Dacia Mihalț (Pct: 9/Gol: +26), CS Olimpia Aiud (Pct: 9/Gol: +14), CS CIL Blaj (Pct: 9/Gol: +13), AS Hidromecanica Șugag (Pct: 9/Gol: +13);

Urna 2: AS Voința Stremț (Pct. 9/Gol: +10), AS Energia Săsciori (Pct. 6/Gol: +25), AS Gaz Metan Valea Lungă (Pct. 6/Gol: +4), ACS Nicolae Linca Cergău (Pct. 4/Gol: +4);

Urna 3: AFC Micești (Pct. 4/Gol: +3), ACS Spicul Daia Română (Pct. 3/Gol: -1), AFC Viitorul Răhău (Pct. 3/Gol: +7), ACS Voința Teiuș (Pct. 3/Gol: -4).

S-au împerecheat echipele, astfel încât să nu se întâlnească în faza a doua, echipe care s-au întâlnit în prima fază a grupelor, fiind repartizate în cele 4 grupe, câte o echipă din fiecare urnă valorică.

Faza a II-a: 27 ianuarie 2019

12 echipe calificate din faza I;

4 grupe a câte 3 echipe.

Se califică în faza a III-a (faza finală), echipele clasate pe primul loc în cele 4 grupe;

FAZA II

Grupa: 1

Localitatea: Valea Lungă

Data: 27 ianuarie 2019 (Duminică)

Loc  Echipa   J   V   E   î   Gol   P 
1  AS Dacia Mihalț 0 0 0 0 0-0 0
2  AS Gaz Metan Valea Lungă 0 0 0 0 0-0 0
3  ACS Voința Teiuș 0 0 0 0 0-0 0

 

 Ora  Echipa  Scor  Echipa
11:00  ACS Voința Teiuș 0-0  AS Dacia Mihalț
12:40  AS Dacia Mihalț 0-0  AS Gaz Metan Valea Lungă
14:20  AS Gaz Metan Valea Lungă 0-0  ACS Voința Teiuș

Grupa: 2

Localitatea: Vințu de Jos

Data: 27 ianuarie 2019 (Duminică)

Loc  Echipa  J   V   E   Î   Gol   P
1  CS Olimpia Aiud 0 0 0 0 0-0 0
2  AS Energia Săsciori 0 0 0 0 0-0 0
3  ACS Spicul Daia Română 0 0 0 0 0-0 0

 

Ora Echipa  Scor  Echipa
13:50  ACS Spicul Daia Română 0-0  CS Olimpia Aiud
15:30  CS Olimpia Aiud 0-0  AS Energia Săsciori
17:10  AS Energia Săsciori 0-0  ACS Spicul Daia Română

Grupa: 3

Localitatea: Vințu de Jos

Data: 27 ianuarie 2019 (Duminică)

 Loc   Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1  AS Hidromecanica Șugag 0 0 0 0 0-0 0
2  AS Voința Stremț 0 0 0 0 0-0 0
3  AFC Micești 0 0 0 0 0-0 0

 

 Ora   Echipa  Scor  Echipa
13:00  AFC Micești 0-0  AS Hidromecanica Șugag
14:40  AS Hidromecanica Șugag 0-0  AS Voința Stremț
16:20  AS Voința Stremț 0-0  AFC Micești

Grupa: 4

Localitatea: Valea Lungă

Data: 27 ianuarie 2019 (Duminică)

 Loc   Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1  CS CIL Blaj 0 0 0 0 0-0 0
2  ACS Nicolae Linca Cergău 0 0 0 0 0-0 0
3  AFC Viitorul Răhău 0 0 0 2 0-0 0

 

 Ora  Echipa  Scor  Echipa
11:50  AFC Viitorul Răhău 0-0  CS CIL Blaj
13:30  CS CIL Blaj 0-0  ACS Nicolae Linca Cergău
15:10  ACS Nicolae Linca Cergău 0-0  AFC Viitorul Răhău

 

Faza a III-a: Duminică – 3 februarie 2019 (semifinale, finala mică și finala mare) în Sala Polivalentă a Universității “1 Decembrie 1918” din Alba Iulia.

Cele 4 echipe calificate din faza a II-a se vor împerechea în semifinale astfel:

Semifinala 1: Locul 1 (grupa 1) – Locul 1 (grupa 3)

Semifinala 2: Locul 1 (grupa 2) – Locul 1 (grupa 4)

Finala mică: învinsă semifinala 1 – învinsă semifinala 2

Finala mare: câștigătoare semifinala 1 – câștigătoare semifinala 2

Festivitatea de premiere:

Golgheter:

Cel mai bun portar:

Cel mai bun jucător:

Arbitrii fazei finale:

Locul IV:

Locul III:

Locul II:

Locul I:

Lasă un răspuns

Închideți meniul