CS Ocna Mureş pe primul loc în seria E a Campionatului Naţional de Volei Masculin – Divizia Minivolei!

Rezultatele înregistrate în cel de-al treilea turneu care a avut loc, vineri şi sâmbătă, la Ocna Mureş au fost următoarele: CS Ocna Mureş – CSŞ Viitorul Cluj 3-1, CSŞ Blaj – CSS Lapi Dej 2-3, CSŞ Viitorul Cluj – CSŞ Lapi Dej 1-3, CS Ocna Mureş – CSŞ Blaj 3-0, CSŞ Blaj – CSŞ Viitorul Cluj 3-1, CSŞ Lapi Dej – CS Ocna Mureş 1-3. Clasamentul după trei turnee arată astfel:

  1. CS Ocna Mureş 22 puncte
  2. CSŞ Lapi Dej 14 puncte
  3. CSŞ Blaj 13 puncte
  4. CSŞ Viitorul Cluj 7 puncte
  5. CS Kefalonia Ocna Mures 0 puncte

Felicitări băieților si antrenorului Augustin Drăguț! Mulțumim susținătorilor noștri prezenți in tribună! Următorul turneu pentru echipa noastra va avea loc la Dej, in perioada 22 – 23 Februarie 2019. Urăm echipei noastre şi antrenorului, un Crăciun Fericit şi un An Nou cât mai bun! (sursa pagina de facebook a CS Ocna Mureş)

Lasă un răspuns

Închideți meniul