Liga a 3-a, Seria a 4-a, ultima etapă din tur! Trei înfrângeri pentru „albaneze”! VEZI AICI rezultatele şi clasamentul!

Metalurgistul Cugir – Gloria Lunca Teuz Cermei 2-3 (foto). Necşulescu (42 – penalty) şi Lemac (88), respectiv Tănase (2) şi Capătă (59, 66).

Metalurgistul Cugir (antrenori Călin Moldovan): 12. Dragoş Bănică – 19. Alin Dohotariu, 6. Ionuţ Tătaru, 4. Radu Ştefan, 15. Marius Neagu, 11. Tudor Şaucă, 21. Andrei Vaştag, 16. Robert Dicu, 18. Robert Dican, 23. Radu Necşulescu, 9. Brian Lemac (1. Andrei Crivăţ, 20. Alin Şuteu, 25. Vasile Copiluşi, 8. Luci Itu, 10. George Goronea, 17. Laurenţiu Tudor, 3. Alexandru Cercel).

Gloria Lunca Teuz Cermei (antrenor Radu Anca): 50. Domondi Gârlea – 16. Norbert Polgar, 30. Norbert Varga, 77. Petru Rogojan, 98. Alexandru Sabău, 6. Ionuţ Tănase, 24. Ovidiu Vezan, 11. Valeriu Mager, 8. Victor Prună, 7. Michel Vlad, 14. Alexandru Capătă (1. Ionuţ Stănilă, 13. Claudiu Matiş, 9. Petru Bulza, 10. Ionel Mihuţa, 97. Darius Dolga, 5. David Lupşe).

CSM Şcolar Reşiţa – Industria Galda 3-1. Ene (47 – penalty, 90+1) şi Săulescu (61), respectiv Gergely (90+3).

CSM Şcolar Reşiţa (antrenor Leo Doană): Zimmermann – Szijj, Bactăr, Prodan, Vadasis, Breșneni, Mierlici, Taciuc, D. Ene, Staicu, Săulescu (Toader, Oprea, Hrudei, Mustețea, Izmană, Albu, Găman).

Industria Galda (antrenor Paul Ciucă):  Iancău – Schiau, Cl. Haiduc, Fulea, I. Boancă, D. Lupșan, Frențiu, A. C., Al. Costea, Adam, Cioară (Lepădat, D. Sîrbu, Fl. Baghiu, Trif,  Puha, D. Stoia, Gergely).

Naţional Sebiş – Soda Ocna Mureş 2-1. Enciu (40, 86), respectiv Vaidasigan (62).

Naţional Sebiş: Horvat – Ad. Pop, Ciochină, Dumitrache, Nene Bi, Pintea, Mărgărit, Ruță, Cl. Vereș, Enciu, S. Szekely (Gakos – Susan, Rugină, Toma, Merșca).

Soda Ocna Mureş (antrenori Mihai Manea, Ion Ilie, George Ţălnar şi Petru Clep): Țiboc – Gorba, I. Cociş, Vaidasigan, Marc, Cimpoieșu, S. Șimandi, P. Man, T. Cristea, Şandor, V. Drăgan (Decean – Moise).

Rezultate: CS Hunedoara – CNS Cetate Deva 1-1. Alexandru Marcu (17) / Răzvan Fetiţa (57).

Millenium Giarmata – CSM Lugoj 4-0. Narcis Popan (29), Sinişa Sporin (51), George Beloescu (65), Michel Rosenblum (74)

FC Avrig – ACS Dumbrăviţa 0-1. Dacian Bîrza (30)

CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – Şoimii Lipova 1-3. Alexandru Baranyi (23) / Kevin Trabalka (30, 32), Andrei Vasinc (79). (D.U., liga2prosport.ro, MULŢAM mister Dan!)

CLASAMENT

1Şoimii Lipova            15        11        1          3          39-15   34p

2Gloria L. T. Cermei   15        10        1          4          28-21   31p

3Crişul Chişineu Criş  15        8          5          2          33-16   29p

4ACS Dumbrăviţa      15        9          2          4          30-23   29p

5Metalurgistul Cugir   15        8          4          3          33-21   28p

6Naţional Sebiş           15        8          4          3          29-21   28p

7CSM Şcolar Reşiţa    15        7          5          3          27-14   26p

8FC Avrig                   15        6          4          5          20-18   22p

9Unirea Alba Iulia      15        4          7          4          21-19   19p 

10CS Hunedoara        15        5          4          6          25-27   19p

11Millen. Giarmata     15        5          2          8          22-27   17p

12CNS Cetate Deva   15        5          2          8          16-22   17p

13Ghiroda Giarm. Vii 15        5          1          9          24-28   16p

13Industria Galda       15        5          0          10        19-22   15p  

15CSM Lugoj             15        1          3          11        10-38   6p

16CS Ocna Mureş       15        0          1          14        10-53   1p  

Lasă un răspuns

Închideți meniul