Liga a III-a, Seria a 4-a, etapa a 12-a! Galda ok, Ocna Mureş ko! VEZI AICI echipele, marcatorii, rezultatele şi clasamentul! (GALERIE FOTO)

CS OCNA MUREŞ – CSM ŞCOLAR REŞIŢA 0-5 (GALERIE FOTO). Cimpoieşu (31 autogol), Săulescu (36), Taciuc (67). Breşneni (81) ţi Musteţa (90+2).

Trupa din Ocne are doar un singur punct acumulat după 12 runde, în această după amiază a suferit cea de-a cincea înfrângere consecutivă, semn că lucrurile sunt destul de în ceaţă, ca de altfel şi vremea de afară, pentru nou promovată…

CS Ocna Mureș: 1. Darius Decean – 10. Hunor Kiss, 14. Vasile Gorba (46, 19. SergiuVaidasigan), 2. Zoltan Borșoi (69, 30. Marian Guț), 3. Constantin Marc, 5. Damian Cimpoieșu, 11. Sebi Șimandi (75, 16. Sergiu Moise), 8. Paul Man, 4. Alin Gherman, 17. Marcel Domșa (56, 34. Tudor Cristea), 27. Vali Drăgan (cpt) (90 Eneie Țiboc, 7. Laurenţiu Șandor). Antrenori Mihai Manea, Ioan Ilie, George Țălnar și Petre Clep.

CSM Reșița: 1. Cristian Zimmermann – 5. Bogdan Szijj, 29. Sergiu Bactăr, 19. Flavius Vlădia, 15. Hristos Vadasis, 8. Laurenţiu Breșneni, 30. Alexandru Taciuc, 99. Dorin Toma (80, 95. Ivan Prodan), 93. Dumitru Ene (84, 3. Marian Musteța), 7. Dragoş Săulescu (75, 18. Alexandru Izmană), 17. Marius Staicu (71, 13. Cătălin Mierlici) (33. Flavius Toader, 9. Rafael Hrudei, 4. Eduard Oprea). Antrenor Leo Doană.

INDUSTRIA GALDA DE JOS – MILLENIUM GIARMATA 2-0. Alecu Alexandru (18 din 11 metri şi 45+1).

Trupa lui Paul Ciucă a bifat al treilea succes consecutiv, şi a urcat înaintea meciului cu Unirea Alba Iulia, se va juca vineri 16 noiembrie de la ora 14.00 pe arena albaiuliană Cetate, peste alb-negri din Cetatea Marii Uniri în ierarhie, iar Alecu Alexandru a ajuns la cota 10 goluri marcate.

Industria: Iancău – Fl. Schiau, C. Haiduc, R. Trif, I. Boancă, D. Lupșan, Frențiu, Costea, C.C., Ad. Adam, Alecu Alexandru (Lepădat – D. Sîrbu, Puha, Gergely, D. Stoia, R. Bedelean, M. Cristea). Antrenor Paul Ciucă.

Millenium: Trifon – Sporin, Buzăugan, Cochințu, Covăsală,  Gavriluță, N. Olteanu, Rosemblum, Ferțu, S. Gavrilă, Belosescu; rezerve Ciută, N. Damian, Popan, Dorobanțu, Ciubotariu, Gînju, Ochea. Antrenor Sorin Badea.

Tot astăzi, Gloria Lunca Teuz Cermei – CS Hunedoara 3-1. Alexandru Capătă (17, 57), Alexandru Nistor (67 – pen.) / Daniel Creciunesc (89).
Crişul Chişineu Criş – CSM Lugoj 4-2. Ionuţ Ianc (41, 71), Alin Pavel (56), Sebastian Budur (69) / Andrei Sărăcin (27), Ionuţ Ianc (89 – autogol) (D.U., MULAŢAM mister Dan!, liga2prosport.ro)

CLASAMENT

1Şoimii Lipova            12        10        1          1          35-10   31p

2ACS Dumbrăviţa      12        8          2          2          27-19   26p

3Crişul Chişineu Criş  12        7          3          2          29-13   24p

4Gloria L. T. Cermei   12        8          0          4          21-16   24p

5Metalurgistul Cugir   12        6          4          2          26-16   22p

6Naţional Sebiş           12        6          4          2          23-16   22p

7CSM Şcolar Reşiţa    12        4          5          3          20-12   17p

8CS Hunedoara          12        5          2          5          22-23   17p

9FC Avrig                   12        4          4          4          13-14   16p

10Industria Galda       12        5          0          7          17-14   15p

11Unirea Alba Iulia    12        3          5          4          16-16   14p

12Mill. Giarmata         12        4          2          6          16-23   14p

13Ghiroda Giarm. Vii 12        4          1          7          18-23   13p

14CNS Cetate Deva   12        3          1          8          9-18     10p

15CSM Lugoj             12        0          3          9          7-31     3p

16CS Ocna Mureş       12        0          1          11        6-41     1p

GALERIE FOTO

 

 

Acest articol are un comentariu

  1. Se scrie istorie la Ocne ! Sa platesti sase antrenori (4 acum si 2 inainte), doispe etape, pentru un amarat de punct ! Tulaaaaai Soda dragaaaaa …

Lasă un răspuns

Închideți meniul