Liga a 3-a, Seria a 4-a, etapa a 9-a! Galda pierde la limitiă la Chişineu Criş! VEZI AICI rezultatele, marcatorii şi clasamentul!

Crişul Chişineu Criş – Industria Galda de Jos 1-0. Ciornei (23).

Crișul: Mucha – Maghici, Gligor, Siminic, Clej, Ianc, Gâlcă, Lezeu, Ciornei, Piț, Budur (Dagău – Lung, D. Lazăr, L. Bodri, T. Bodri, Deliman, Al. Mihai). Antrenor: Adrian Abrudean.

Galda: Iancău – Frențiu, Haiduc, R. Trif, I. Boancă, D. Lupșan, A. C., Al. Costea, Ad. Adam, Puha, Alecu Alexandru (Lepădat – S. Fulea, Sîrbu, R. Bedelean, D. Stoia, Gergely, Crăciun). Antrenor: Paul Ciucă.

Rezultate: CSM Lugoj – ACS Dumbrăviţa 1-2. Dorin Mărmăreanu (71) / Deian Pecarov (79), Cristian Gălan (90+4).

Millenium Giarmata – CS Ocna Mureş 4-1. George Beloescu (3, 29), Raul Cochinţu (52), Sinişa Sporin (90+4) / Marcel Domşa (21)

Unirea Alba Iulia – Naţional Sebiş 2-2. Andrei David (20), Ciprian Selagea (81 – pen.) / Nicolae Ruţă (62), Charles Ankomah (77).

Metalurgistul Cugir – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 4-2. Tudor Şaucă (14, 80), Denis Hotca (21 – autogol), Andrei Făgărăşanu (84) / Alexandru Baranyi (51, 64).

CS Hunedoara – Şoimii Lipova 3-2 Tecsi (28 şi 73 ambele din 11 metri) şi Marcu (84) respectiv Trabalka (26) şi Sulea (45).

Gloria Lunca Teuz Cermei – CNS Cetate Deva 2-0. Şoit (26) şi Vezan (36).

CSM Reşiţa – FC Avrig 0-0. (D.U., liga2prosport.ro)

CLASAMENT

1Şoimii Lipova            9          7          1          1          29-9     22p

2ACS Dumbrăviţa      9          7          1          1          23-14   22p

3Metalurgistul Cugir   9          5          4          0          23-13   19p

4Crişul Chişineu Criş  9          5          3          1          22-8     18p

5Naţional Sebiş           9          5          2          2          21-15   17p

6Gloria L. T. Cermei   9          5          0          4          12-14   15p

7CS Hunedoara          9          4          2          3          18-18   14p

8Millenium Giarmata  9          4          1          4          14-16   13p

9FC Avrig                 9          3          3          3          11-12   12p

10Unirea Alba Iulia      9          2          5          2          12-12   11p

11CSC Ghiroda  Giar. 9          3          1          5          17-21   10p

12CSM Şcolar Reşiţa  9          2          4          3          14-12   10p

13CNS Cetate Deva   9          2          1          6          6-14     7p

14Industria Galda       9          2          0          7          9-13     6p 

15CSM Lugoj             9          0          3          6          4-18     3p

16CS Ocna Mureş       9          0          1          8          5-31     1p

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *