Liga a III-a, Seria a IV-a, etapa a 3-a! Galda pierde, Cugir remiză! VEZI AICI echipele, marcatorii, rezultatele şi clasamentul!

INDUSTRIA GALDA DE JOS – NAŢIONAL SEBIŞ 1-2. Claudiu Haiduc (83) respectiv Szabolcs Szekely (31) şi Charles Ankomah (64).

INDUSTRIA 89. Daniel Lepădat – 88. Florin Schiau, 15. Claudiu Haidu (cpt.), 27. Sorin Fulea, 16. Răzvan Trif, 7. Daniel Lupşan, 8. Raul Bedelean, 23. Răzvan Frenţiu, 14. Adrian Alex Costea, 17. Petru Rareş Moga, 9. Flaviu Baghiu (44. Vasile Iancău, 77. Alecu Alexandru, 30. Marius Cristea, 33. Pavel Gergely, 97. Adrian Dan Stoia, 19. Sergiu Puha, 11. Samuel David Sîrbu). Antrenor Paul Ciucă.

NAŢIONAL SEBIŞ 12. Adrian Pavel Horvat – 23. Robert Florin Goşa, 6. Mădălin Silviu Pîslaru, 2. Alexandru Dumitrache, 11. Gabriel Claudiu Vereş, 9. Marco Enciu (cpt.), 21. Rareş Pintea, 25. Nicoale Ruţă, 7. Gergely Szabolcs Szekely, 15. Charles Ankomah, 4. Alexandru Costin Ciochină (97. Giorgios Gakos, 14. Valentin Ionuţ Petculescu, 5. Marian Andu Moisi, 3. Rareş Adrian Pop, 10. Iulian Cristian Onţel, 20. Daniel Dumitru Mărgărit, 22. Igor Stepancev). Antrenor Călin Cojocaru.

CS HUNEDOARA – METALURGISTUL CUGIR 3-3. Adrian Marinca (31), Erwin Bloj (35), Daniel Creciunesc (66) / Radu Necşulescu (6), Octavian Ionică (65 – autogol), Tudor Şaucă (90+3).

CS HUNEDOARA 27. Andrei Cobliş (cpt.) – 3. Flavius Iacob, 5. Raul Cicurescu, 6. Octavian Ionică, 14. Alexandru Doboş, 17. Erwin Bloj, 10. Daniel Creciunesc, 19. Liviu Herci, 91. Adrian Marinca, 18. Iulian Tecsi, 9. Alexandru Marcu (1. Florin Paşca, 89. Cristian Creciunesc, 7. Vladimir Scânteie, 16. Ovidiu Trăscan, 11. Robert Popa, 15. Mihai Bălăuţă, 21. Andrei Kocsis). Antrenor Mircea Alic.

METALURGISTUL 1. Andrei Crivăţ – 8. Luci Itu (cpt.), 6. Ionuţ Tătaru, 23. Şetafn Radu Necşulescu, 15. Marius Neagu, 3. Alexandru Cercel, 21. Andrei Vaştag, 18. Ion Dican, 16. Robert Dicu, 11. Tudor Şaucă, 10. Brian Lemac (24. George Vâjdea, 20. Alin Şuteu, 25. Vasile Copiluşi, 2. George Goronea, 19. Alin Dohotariu, 9. Laurenţiu Tudor, 4. Mihai Radu Ştefan). Antrenori Călin Moldovan şi Lucian Itu (LMA 40!)

Celelalte rezultate: Millenium Giarmata – Unirea Alba Iulia 1-4. Raul Cochinţu (44) / Răzvan Ivan (23, 33), Ciprian Selagea (38), Alexandru Giurgiu (85).

ACS Dumbrăviţa – CS Ocna Mureş 7-1. Dacian Bârză (41), Dacian Bârză (45), Dan Silaghi Perju (51), Răzvan Rus (61, 70), Deian Pecarov (63, 75) / Vali Drăgan (43).

Şoimii Lipova – CNS Cetate Deva 4-0. Kevin Trabalka (22 – pen.), Andrei Sulea (38), Andrei Vasinc (86), Gabriel Buta (90).

Gloria Lunca Teuz Cermei – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 2-1. Valeriu Mager (47), Alexandru Capătă (51) / Denis Hotca (13).

CSM Lugoj – CSM Şcolar Reşita 0-0.

Crişul Chişineu Criş – FC Avrig 3-1. Sebastian Buduru (26), Lucian Condrea (59 – autogol), Nicu Modan (87) / Ionuţ Simion (62).

CLASAMENT  

1Şoimii Lipova            3          3          0          0          12-2     9p

2ACS Dumbrăviţa      3          2          1          0          12-4     7p

3Unirea Alba Iulia      3          2          1          0          7-2       7p

4FC Avrig                   3          2          0          1          4-3       6p

5Gloria Lunca Teuz    3          2          0          1          4-4       6p

6Metalurgistul Cugir   3          1          2          0          8-5       5p

7Crişul Chişineu Criş  3          1          2          0          7-5       5p

8CS Hunedoara          3          1          1          1          5-5       4p

9Naţional Sebiş           3          1          1          1          4-5       4p

10CSC Ghiroda          3          1          0          2          5-6       3p

11CNS Cetate Deva   3          1          0          2          2-5       3p

12Mill. Giarmata         3          1          0          2          2-6       3p

13CSM Şcolar Reşiţa  3          0          2          1          3-4       2p

14CSM Lugoj             3          0          2          1          1-4       2p

15Industria Galda       3          0          0          3          1-5       0p

16CS Ocna Mureş       3          0          0          3          2-14     0p

Etapa următoare (14-15 septembrie): CNS Cetate Deva – Unirea Alba Iulia, Metalurgistul Cugir – Millenium Giarmata, CSC Ghiroda – Crișul Chişineu Criş, Naţional Sebiș – Gloria Lunca Teuz Cermei, Şoimii Lipova – ACS Dumbrăvița, CSM Şcolar Reșița – CS Hunedoara, FC Avrig – CSM Lugoj, CS Ocna Mureș – Industria Galda de Jos. (D.U., liga2prosport.ro)

 

 

Un comentariu la “Liga a III-a, Seria a IV-a, etapa a 3-a! Galda pierde, Cugir remiză! VEZI AICI echipele, marcatorii, rezultatele şi clasamentul!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *