Sârboaica Suzana Ćebić al treilea transfer pentru Volei Alba Blaj!

Una dintre cele mai bune voleibaliste din campionatul nostru în ultimii ani, Suzana Ćebić, va juca, în următorul sezon, pentru vicecampioana Europei! CSM Volei Alba Blaj anunţă transferul liberoului sârb, care revine, după 12 ani, sub comanda lui Darko Zakoč, cel care i-a oferit debutul în voleiul profesionist, la OK Jedinstvo Užice. Născută la data de 9 noiembrie 1984, Suzana Ćebić (1,67 m) a fost, timp de mai bine de 10 ani, liberoul naţionalei Serbiei, cu care a câştigat titlul de campioană europeană (2011) şi a devenit vicecampioană olimpică în 2016, acestea fiind cele mai importante succese de la naţională, de unde s-a retras, în 2017, pentru a da posibilitatea jucătoarelor mai tinere să joace. Volei Alba Blaj este a patra echipă din România la care va juca Suzana Ćebić, după Metal Galaţi (campioană naţională în 2010), CSM Târgovişte (vicecampioană în 2016 şi câştigătoare a Cupei României 2016, locul trei în 2017) şi CSM Bucureşti (campioană şi câştigătoare a Cupei României în 2018). Clubul nostru îi doreşte Suzanei Ćebić să aibă aceleaşi evoluţii ca în ultimii ani, când jocul ei a pus echipa noastră în dificultate, astfel încât, împreună, să ne îndeplinim obiectivele pentru sezonul viitor: câștigarea titlului național și a Cupei României și depășirea fazei grupelor Ligii Campionilor! Până acum, CSM Volei Alba Blaj a confirmat, pentru sezonul 2018/2019, trei jucătoare: Mariya Karakasheva, Sonja Newcombe şi Suzana Ćebić. Vicecampioana Europei va anunţa următorul transfer luni, 25 iunie! Rămâi pe contul nostru de facebook, ca să afli primul (prima) numele jucătoarelor care vor evolua sub comanda lui Darko Zakoc în sezonul viitor! #redevenimcampioniiRomâniei (sursa pagina de facebook a Volei Alba Blaj)

Lasă un răspuns

Închideți meniul