Unirea Alba Iulia – Performanța Ighiu 1-1! ! În minutul 94, Ighiu egalează! 1-1! VEZI AICI echipele, marcatorii în timp real! (GALERIE FOTO)

UNIREA 98. Cătalin Suciu – 19. Sorin Fulea, 4. Ionuț Grozav, 30. Alex Man, 27. Adrian Matei, 10. Cipri Selagea (cpt.), 23. Alex Giurgiu, 8. Claudiu Davidaș, 16. Bogdan Ștef, 11. Daniel Lăsconi, 9. Andrei David (89. Alin Apetri, 15. Narcis Rus, 7. Dani Tat, 5 Darius Schiau. Nu au jucat 1. Andrei Petric, 6. Radu Scrob, 44. Adrian Onacă).

PERFORMANȚA 1. Marius Zăvoi – 12. Claudiu Oara, 20. Andrei Trifa, 11. Cătălin Tineiu, 98. Iulian Iclănzan, 16. Andrei Mărginean, 5. Florin Hidișan, 10. Răzvan Fetițăa, 17. Ale Circov, 55. Cosmin Olălău, 9. Cristian Seiwerth (14. Paul Joldeș, 93. Daniel Unguru. Nu au jucat  32. Rareș Sporea, 15. Paul Medeșan, 77. Claudiu Marcu, 71. Nimrod Zsigmond, 8. Edi Crișan).

Pe o vreme, vorba ia să nu scoți câinele din casă!, vreo 300 de spectatori asistă la Derby de Alba de pe Cetate! Uniriștii încep mai bine dar șutul lui Daniel Lăsconi (3) este respins în lateral de experimentatul Marius Zăvoi! Replica oaspeților vine în minutul (23), reluarea lui Răzvan Fetița, trece pe lângă bara din dreapta a porții albaiulienilor! Pe un teren din ce în ce mai greu, la pauză 0-0! GOOOL UNIREA! ANDREI DAVID (46) deschide scorul, reluare din careu, după o centrare a lui Claudiu Davidaș din partea stângă! 1-0! Uniriștii au o nouă oportunitate (50) de a înscrie dar capul lui Lăsconi trece pe lângă bara din dreapta! Excelentă intervenția lui Cătă Suciu la lovitura de cap a lui Iulian Iclănzan (58). Fulea (71) trage din unghi dar Zăvoi prinde! Paul Jodeș (85) este eliminat pentru două galbene! Libera lui Ionuț Gorzav, după elimiarea ex-unisitului, este deviată în corner de goalkeeper-ul Ighiului! GOOOL IGHIU! Se arată trei minute de prelungire, iar în cel de-al…patrulea RĂZVAN FETIȚA (94) ÎNSCRIE…BARĂ TRANSVERSALĂ…GOL! 1-1. C-AȘA-I ÎN FOTBAL! (DAN UDREA)