Liga a IV-a, etapa a 14-a! Fără antrenorul Vasi Ursu pe bancă, liderul din Șugag câștigă în 10 oameni derby-ul cu Petrești! VEZI AICI rezultatele și clasamentul!

TRANSALPINA ȘUGAG – SPORTUL PETREȘTI 3-2. Alex Mura (8), Petru Lazăr (45+1), Iancu Șufană (58) respectiv Andrei Samoilă (29, 60). Radu Sîrbu (Transalpina) a fost eliminat în minutul 23.

Șugag 12. Octavian Pojar – 2. Ionuț Rahovean, 20. Darius Cutean (cpt.), 6. Cosmin Oltean, 5. Radu Sîrbu, 7. Petru Lazăr, 4. Andrei Fulea, 25. Ioan Lăcătuș, 17. Așlex Mura, 11. Ciprian Diaconu, 10. Iancu Șufană (90. Manuel Lazăr, 27. Virgil Manciulea, 3. Lucian Barb, 9. Marcel Găldean, 19. Ion Trăscăian). Antrenor Ion Trăscăian. Vasi Ursu a condus antrenamentul de ieri după amiază al sugăjenilor dar în urma unei discuții cu cei din conducerea clubului a decis…să nu se mai prezinte la jocul de astăzi. Motivul?…Nu mai trebuie comentat…

Petrești 1. Dragoș Pop – 12. Nicolae Albu, 6. Mihai Gavriluță, 14. Ștefan Pamfiloiu, 16. Cosmin Mirca, 17. Dan Ianc, 5. Sergiu Javla (cpt.), 11. Andrei Samoilă, 2. Ovidiu Stancu, 8. Cristi Bălaș, 10. Bogdan Sava (73. Florin Dobre, 9. Paul Mucea, 20. Sorin Gheorghe, 3. Adrian Bleza, 19. Florin Cristurean, 18. Tiberiu Mărginean, 7. Elias Weiner). Antrenor Fane Fogoroși.

ARIEȘUL APUSENI BAIA DE ARIEȘ – OLIMPIA AIUD 1-4. Andrei Grosu (21) respectiv Claudiu Coltor (7), Vlad Nicoară (15) și Andrei Sas (30, 62).

Baia 28. Sebastian Moldovan – 5. Daniel Bota (cpt.), 10. Dan Dumitraș, 4. Sebastian Sima, 99. Bogdan Sima, 7. Constantin Marc, 8. Florin Hidișan, 98. Andrei Grosu, 11. Robert Marc, 14. Ioan Floriciu, 13. Casian Dup (19. Ilie Petaca, 6. Georgian Șuteu, 19. Vlad Constantin, 9. Marius Onacă, 15. Alin Pitic). Antrenor Marius “Hagi” Dup.

Olimpia 12. Adrian Roman – 2. Ionuț Sas (cpt.), 15. Florin Ghirca, 13. Vlad Nicoară, 17. Andrei Bălan, 5. Andrei Sas, 3. Paul Man, 8. Cătălin Ilea, 18. Daniel Vlad, 11. Cosmin Bordean, 10. Claudiu Coltor (1. Alexandru Han, 6. Remus Țălnar, 9. Gheorghe Bălțat). Antrenor Remus Țălnar.

METALU AIUD – ENERGIA SĂSCIORI 4-0. Bogdan Andone (51), Paul Muntean (60, 90), Cosmin Mătărângă (75).

Metalu 23. Rareș Gînscă – 17. Lucian Silea, 19. Ionuț Andrea, 14. Liviu Legian, 2. Bela Moldovan, 18. Eduard Botaș, 4. Marius Todea (cpt.), 8. Bogdan And one, 10. Paul Muntean, 16. Iulian Martin, 9. Cristi Moldovan (21. Gabriel Szekelyi, 5. Iosif Văsuț, 7. Cosmin Mătărângă, 11. Oliviu Oltean, 6. Alexandru Olar, 15. Petru Drîgoi, 13. Rareș Bozdog). Antrenor Radu And one.

Săsciori 31. Mihai Morariu – 3. Cătălin Jibotean, 20. Ionel Petruse, 6. Bogdan Ștefan (cpt.), 8. Paul Drașovean, , 13. Zenga Nazarie, 90. Alexandru Aloman, 7. Dan Cioroga, 11. Bogdan Borcea, 23. Daniel Lăcătuș, 10. Pompeius Borza (96. Iulian Bănățan, 28. Nicolae David, 2. Ionuț Sălășan, 5. Florin Faur). Antrenor Florin Faur.

VIITORUL SÎNTIMBRU – CS ZLATNA 2-1. Alexandru Stan (63 din penalty), Cipri Brînză (78) respectiv Bogdan Csiki (59).

Sîntimbru 12. Lucian Pascu – 16. Denis Hulea, 8. Ovidiu Crișan, 4. Eugen Hălălae (cpt.), 15. Cornel Hălălae,3. Iulian Micu, 14. Bogdan Ruscă, 10. AlinTănase, 18. Alexandru Stan, 13. Ciprian Brînză, 5. Alex Dreghiciu (9. Marian Iacșa, 7. Andrei Dumbra. Au lipsit Birk, Sașa suspendați, Nicola, Horeiciuc accidentați).Antrenori Relu Gușat și Marius Hulea.

Zlatna 1. Darius Iviniș – 6. Mihai Tîrziu, 3. Claudiu Corpade, 13. Horațiu Marian, 9. Bogdan Csiki, 15. Ionuț Biro, 5. Darius Bustan, 16. Petru Medrea, 11. Alex Kiraly, 8. Alin Cîmpean (cpt.), 17. Darius Cristea (97. Marcel Olaru, 14. Ștefan Gașpar, 7. Antonio Bradu, 10. Ovidiu Truță, 4. Alin Pușcău, 2. Romeo Pușcău, 18. Iulian Oană). Antrenor Tibi Boca. (D.U. MULȚAM AJF Alba pentru sprijin! Cu o micuță excepție…Rezolvată luni dimineață!)

CLASAMENT

1Transalpina Șugag     14        10        1          3          42 – 18             24        31p

2CS Ocna Mureș         14        9          3          2          35 – 13             22        30p

3Sportul Petrești         14        8          3          3          33 – 11             22        27p

4Viitorul Sîntimbru     14        8          3          3          29 – 14             15        27p

5CS Zlatna                  14        8          2          4          33 – 24             9          26p

6Viitorul Spicul Daia 14        8          1          5          29 – 18             11        25p

7Fortuna Lunca Mur. 14        7          4          3          24 – 18             6          25p

8Euro Șpring               14        8          0          6          24 – 19             5          24p

9Metalu 2016 Aiud     14        6          3          5          25 – 39             -14       21p

10Olimpia Aiud          14        6          2          6          26 – 23             3          20p

11CIL Blaj                  14        5          5          4          21 – 21             0          20p

12Cuprirom Abrud     14        3          2          9          20 – 49             -29       11p

13Voința Stremț          14        3          1          10        26 – 36             -10       10p

14Rapid CFR Teiuș    14        2          3          9          21 – 36             -15       9p

15Energia Săsciori      14        1          5          8          14 – 30             -16       8p

16Arieșul Apuseni      14        0          2          12        12 – 45             -33       2p

Lasă un răspuns

Închideți meniul