Uite că…dacă vrei…poți! Primăria Aiud sprijină, în continuare, fotbalul din localitate!

Pe pagina de facebook a grupării aiudene Olimpia, președintele Neluțu Demeter a postat un mesaj prin care anunță că “PARTENERIATUL DINTRE PRIMĂRIA MUNICIPIULUI AIUD ȘI CS OLIMPIA AIUD CONTINUĂ PRIN IMPLEMENTAREA PROIECTULUI „VALORIFICAREA LA UN NIVEL SUPERIOR AL POTENȚIALULUI FOTBALISTIC AL TINERILOR AIUDENI”. DATORITĂ ACESTUIA PESTE 120 DE COPII ȘI TINERI DIN MUNICIPIUL NOSTRU LEGITIMAȚI LA CLUBUL OLIMPIA AIUD, POT FACE FOTBAL ÎNTR-UN CADRU ORGANIZAT, PARTICIPÂND LA COMPETIȚIILE ORGANIZATE DE AJF ALBA – SENIORI LIGA a IV-a, JUNIORI A1, JUNIORI B1, JUNIORI C, JUNIORI D, JUNIORI E, JUNIORI F, INTERLIGA NAȚIONALĂ, CUPA ROMÂNIEI ȘI CAMPIONATUL JUDEȚEAN DE FUTSAL. ASTFEL JOI, 16 NOIEMBRIE 2017, A FOST VIRATĂ ÎN CONTUL CLUBULUI NOSTRU A DOUA TRANȘĂ DE BANI, CONFORM CONTRACTULUI ÎNCHEIAT. LA JUNIORI A1 (NĂSCUȚI 1999-2000), SERIA a II-a ȘI JUNIORI B1 (NĂSCUȚI 2001-2002), SPORTIVII NOȘTRI SE AFLĂ PE PRIMA POZIȚIE A CLASAMENTULUI. FELICITĂRI TUTUROR, MULTĂ BAFTĂ ÎN CONTINUARE!”. Un exemplu de urmat și pentru alții, asta dacă ar fi să-mi spun și eu părerea vizavi de posibilitățile pe care primăriile din județ le au pentru a susține (și) fotbalul! (Dan UDREA)

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *