Liga a III-a! Ighiu, dublă Romică David, bate Craiova lui Vrăjitoarea, Tibi Lung jr., Ferfelea şi Curelea! Galda ia trei puncte cu Miercurea Ciuc! (GALERIE FOTO)

PERFOARMANŢA IGHIU– CSU CRAIOVA II 3-2. (GALERIE FOTO)

Meci super pe Cetaet! Performanţa are 3-0 în minutul 26, goluri marcate de R. David (12, 19)-atacantul trupei lui Adi Himcinschi a ajuns la cota 20!!!, şi George Negură (10) dar oltenii lui Bogdan Vrăjitoarea şi Tibi Lung jr. revin în joc graţie reuşitelor semnate de Surugiu (35) şi Ferfelea (47) iar finalul a fost de-a dreptul incendiar! De ce? Pentru că în primul minut al prelungirilor Claudiu Oara a fost blocat de defensiva alb-albaştrilor, iar în cel de-a treilea minut suplimentar, Dina a ratat incredibil obţinerea unei remize care la 0-3 părea de domeniul fantasticului! Oricum, a fost un joc nerecomandat cardiacilor, dar o partidă pe care nu ai voie să o ratezi!Performanța Ighiu: 22. R. Bodea – 13. Rodean, 16. Ov. Turuş, 3. Ad. Potopea, 89. Circov, 31. G. Negură, 10. S. Turuș, 29. A. Ghiunghiuș, 6. An. Buda, 9. R. David, 14. Sz. Szekely (24. Lazăr, 20. Cl. Oara, 27. B. Bărculeț, 88. R. Moga, 84. Weiner, 23. Oniche).

CSU Craiova II: 52. Vlad – 2. Vlădoiu, 5. Dina, 6. Drăghici, 4. Luica, 11. Florea, 15. Armășelu, 7. Ferfelea, 10. Surugiu, 3. Curelea, 9. Geanimu (25. Gabor, 17. Medrea, 18. Rodeanu, 21. Staicu, 16. Ion)

INDUSTRIA GALDA DE JOS– CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC 2-1.

Dani Lupşan şi Andrei Cernea în cinci minute, 57 şi 62, au rezolvat jocul presărat cu trei eliminaţi! Robert Ilyes de la oaspeţi respectiv portarul Iancău şi F. Morar de la gazde. Industria Galda de Jos: 44. Iancău – 21. Olar, 15. Haiduc, 4. Man, 6. Cioplântă, 7. D. Lupșan, 89. Medrea, 22. Vonya, 10. Cr. Bodea, 9. Fl. Baghiu, 11. An. Cernea (12. Căt. Ștef, 33. C. Ivașcu, 17. Lungu, 8. A. Cîmpean, 31. S. Mureșan, 32. F. Morar, 5. Kilin). (Dan UDREA)