Cine vine, cine pleacă…! VEZI AICI cele mai importante mutări de jucători în fotbalul judeţean!

Prima etapă a Ligii a III-a respectiv Ligii a IV-a Alba este programată în week-end-ul 4-5 martie iar echipele angrenate în respectivele competiţii sunt în căutarea jucătorilor care vor completa loturile cu care vor aborda partea secundă a sezonului 2015-2016. In continuare iată câteva dintre cele mai interesante mutări, cu specificaţia că până la finalizarea perioadei de transferuri se mai pot schimba multe lucruri… METALURGISTUL CUGIR SOSIRI Iovu (Ceahlăul Piatra Neamţ), Păşcălău (CS Oţorhei), Loţan (FC Braşov). PLECĂRI G. Goşa (retras).

PERFORMANŢA IGHIU SOSIRI S. Szekely (UTA Arad), Cl. Oara (Mureşul Vinţu de Jos), Circov (Şurianu Sebeş), Weiner (LPS Sebeş), An. Ghiunghiuș (UTA Arad), M. Cristea, Hîrciagă, D. Nemeş, R. Morar (împrumut expirat Mureşul Vinţu de Jos), D. Mărginean (împrumut expirat Inter Ciugud), Al. Lazăr (Energia Săsciori), Novăcean (împrumut expirat ASC Pianu 2013). PLECĂRI Al. Giurgiu (SC Bacău), G. Toma (Şurianu Sebeş), R. Baba (retras), F. Morar (Industria Galda de Jos).

INDUSTRIA GALDA DE JOS SOSIRI I. Cioplîntă (Delta Tulcea), F. Morar (Performanţa Ighiu), S. Mureşan (FC Baia Mare). PLECĂRI Apetri (Mureșul Vințu de Jos), Goguţa (Viitorul Sîntimbru).

VIITORUL SÎNTIMBRU SOSIRI Cr. Ivaşcu (Industria Galda de Jos), I. Jula (Energia Săsciori), Pisoiu (Şoimul Băiţa), Surd (Jiul Petroşani), Goguţa (Industria Galda de Jos), Sularea (Cuprirom Abrud), Borza (Sebeş)-probe. PLECĂRI Cl. Coltor (Şurianu Sebeş), D. Hulea (Unirea Alba Iulia juniori B).

MUREŞUL VINŢU DE JOS SOSIRI D. Mănăilă (antrenor FC Bihor Oradea), N. Bănică, Iclănzan (ambii Minerul Motru), R. Dulap (U Cluj), Cr. Preda (AS Milcov), I. Tătar (Luceafărul Oradea), A. Moldovan (Unirea Jucu), F. Stelea (ASC Pianu 2013), Ov. Stoianof (Sf. Gheorghe), M. Popa și I. Bratima (ambii FCM Baia Mare), Apetri (Industria Galda de Jos), N. Rus (Unirea Alba Iulia), T. Iacşa (Unirea Alba Iulia). PLECĂRI M. Manea şi R. Oargă (antrenori Şurianu Sebeş), Vl. Ignat, I. Grozav, Z. Borşoi, P. Muntean (Şurianu Sebeş), M. Cristea, D. Nemeş, Hîrciagă, R. Morar (terminat împrumut Performanţa Ighiu), D. Morea (Şurianu Sebeş juniori A1), Ad. Păcurar şi Mitea (ambii la Inter Ciugud), I. Trăscăian, Tolan (prelungit împrumutul la Hidro Şugag).

ŞURIANU SEBEŞ SOSIRI M. Manea şi R. Oargă (antrenori Mureşul Vinţu de Jos), Vl. Ignat, Z. Borşoi, I. Grozav, P. Muntean (Mureşul Vinţu de Jos), G. Toma (Performanţa Ighiu), S. Deaconu (Dalia Sport Daia Română), R. Gânscă, M. Todea (ambii de la Olimpia Aiud), Trifa (Rapid CFR Teiuş), D. Morea (Mureşul Vinţu de Jos). PLECĂRI D. Oancea (antrenor Hidro Şugag), D. Stănilă (Sportul Petreşti), Ad. Neag (Hidro Şugag).

ASC PIANU 2013 SOSIRI I. Bărculeţ şi R. Cocârcă (antrenori-jcători), D. Popşor (revenit-director tehnic), Ghib (Inter Ciugud). PLECĂRI R. Alexandru (CIL Blaj), F. Stelea (Mureşul Vinţu de Jos), A. Mărginean (FC Hermannstadt), Novăcean (expirat împrumut Performanţa Ighiu), Cr. Mărginean (Dalia Sport Daia Română).

CIL BLAJ SOSIRI R. Alexandru (ASC Pianu 2013), H. Popa (Unirea Floreşti), C. Tulbure şi D. Mandi (Cluj). PLECĂRI R. Damian (Anglia la muncă).

RAPID CFR TEIUŞ SOSIRI-. PLECĂRI G. Cerghedean (Anglia la muncă), Drăgoi (Dalia Sport Daia Română), V. Pop, D. Goangă, M. Domşa, Puia (Hidro Şugag), Trifa (Şurianu Sebeş).

CS OCNA MUREŞ SOSIRI E. Ţiboc (Cuprirom Abrud), S. Corpodean (reactivat), Al. Gherman (revenit Viitorul Sântimbru), B. Nemeş (Olimpia Aiud). PLECĂRI-.

UNIREA ALBA IULIA. SOSIRI-. PLECĂRI N. Rus, T. Iacşa (ambii la Mureşul Vinţu de Jos).

OLIMPIA AIUD SOSIRI Cr. Moldovan (revenit), Fl. Mardale (Sportul Livezile), Pavel Drăgoi, Petru Drăgoi (Viitorul Aiud). PLECĂRI R. Gânscă şi M. Todea (ambii Şurianu Sebeş), G. Szekeyi, R. Miske (ambii la Mureşul Gâmbaş), B. Nemeş (CS Ocna Mureş).

ENERGIA SĂSCIORI SOSIRI H. Ciucă (antrenor Viitorul Spicul Daia Română), I. Marcu, Bulgaru, Petruse, Goian, Micu (ex FC Cugir ?), Em. Dragomir (Şurianu Sebeş), Muntean, Solomon (Viitorul Răhău), Stancu (Euro Şpring?). PLECĂRI I. Jula (Viitorul Sîntimbru), Gh. Medrea (?).

CUPRIROM ADRUD SOSIRI Macavei, Ţîru (ex Arieşul Apuseni Baia de Arieş). PLECĂRI E. Ţiboc (CS Ocna Mureş).

INTER CIUGUD SOSIRI Ad. Păcurar I. Cristea şi Mitea (ambii de la Mureşul Vinţu de Jos). PLECĂRI D. Mărginean (împrumut exprirat Performanţa Ighiu), Cr. Mărginean (Dalia Sport Daia Română), Ghib (ASC Pianu 2013).

EURO ŞPRING SOSIRI I. Neacșa (Sparta Mediaș), T. Șumuțiu (Cetate Deva), M. Armenean (revenit în țară din Dubai), Tegbo (nigerian), Nistor (FC Hermannstadt). PLECĂRI Tecoanţă (Progresul Terzian).

DALIA SPORT DAIA ROMÂNĂ SOSIRI D. Iancu (Industria Galda de Jos), Herepean jr. (FC Miceşti). PLECĂRI S. Deaconu (Şurianu Sebeş).

VIITORUL SPICUL DAIA ROMÂNĂ SOSIRI- Al. Hada (Performanţa Ighiu). PLECĂRI- H. Ciucă (Energia Săsciori).

GAZ METAN VALEA LUNGĂ SOSIRI-. PLECĂRI-. (D.U.)

Acest Articol are 3 comentarii

  1. amu hotarati-va cu stelea ala, ori la vint ori la sebes 😀

  2. interesant?foarte interesant….”fotbal cu blajeni ptr.blajeni”cum,ramane?

  3. intreb si eu ca fraierul,aveam patru jucatori de la Tarnaveni,care fara suparare,in teren sunt peste astia 8 de la Cluj,de ce mi-a ceruta demisia in contextul in care nu fac”fotbal cu…….???

Lasă un răspuns

Închideți meniul