În primul meci din Liga a IV-a, Mureşul Vinţu de Jos – CS Ocna Mureş 2-2! (GALERIE FOTO)

MUREŞUL VINŢU DE JOS – CS OCNA MUREŞ 2-2. Cl. Oara (18 din penalty), I. Grozav (21) respectiv Antonescu (7) şi Cociş (39).

MUREŞUL (antrenori Mihai Manea şi Raul Oargă): 44. Vl. Ignat – 4. Gavrilă, 10. I. Grozav, 16. Fântână, 18. D. Tat, 8. Răcătăian, 6. Sg. Javla (cpt.), 5. Hârciagă, 19. A. Ianc, 21. D. Ianc, 7. Cl. Oara (13. Fleaca, 11. Mitea, 20. I. Cristea, 14. Ad. Păcurar. Nu au jucat 12. Ad. Roman, 17. Albu, 9. Morea).

CS OCNA MUREŞ (antrenori Gicu Domşa şi Ovidu Maier): 1. Clipici – 15. Vaidasigan, 5. Raţiu, 18. Pereat (cpt.), 13. Vasinc, 17. Iuga, 4. Olar, 10. Kiss, 9. Antonescu, 11. Guţ, 2. Cociş (16. Ov. Maier, 14. Crişan, 3. Roştaş. Nu au jucat 12. Szekely, 7. Gabor, 6. Goga, 8. Brie).

Un meci cu o primă repriză foarte bună, ocnamureşenii au avut 1-0-gol Antonescu, după care vinţenii au trecut în avantaj graţie reuşitelor semnate de Cl. Oara din 11 metri şi I. Grozav-ce lovitură liberă a prins!, iar Cociş a închis tabela cu şase minute înainte de pauză. În mitanul secund fiecare dintre combatante a încercat să dea lovitura de graţie, cel mai aproape fiind amfitrionii dar Bogdan Clipici a intervenit senzaţional la un “cap” expediat din şase metri. Una peste alta, a fost un joc cum am vrea să mai avem în acest nou sezon al Ligii a IV-a, unul în care a debutat în acest eşalon şi Ovidiu “Motanu'” Maier, intrat pe teren în minutul 70!! (Dan UDREA, foto Nicu PĂŢAN).