Unirea Alba Iulia – Forex Braşov 4- 0 (1-0) (juniori A)! (GALERIE FOTO)

Circa 100 de spectatori se află pe Cetate la partida dintre trupa lui Mihai Dăscălescu şi gruparea de la poalele Tâmpei. Uniirştii joacă cu 88. Fl. Popa – 5. Şandru, 6. N. Rus (cpt.), 4. D. Iancu, 18. Monescu, 21. Ioani, 8. Buda, 13. Maxim, 20. S. Culda, 11. Lăsconi, 23. Matei (9. Bota, 7. Rahovean, 10. Schiau, 14. Nicola, 24 Herdea. 1. Podar şi 2. Muntean nu au evoluat).

Centrarea lui Lăsconi, minutul 35, de pe partea dreaptă este deviată în propria poartă de un apărător al braşovenilor, condiţii în care uniriştii intră la pauză cu avantaj de un gol! 1-0!

După pauză elevii lui Mihai Dăscălescu s-au descătuşat, am rezolvat şi noi problema cu staţia, şi după elinminarea portarului verzilor D. Iancu (52) şi A. Buda (55, eurogol) au punctat, ambii din lovituri libere, şi au dus scorul la 3-0! Matei înscrie pentru 4-0 după o combinaţie cu Bota (minutul 64)! 4-0 FINAL!