Unirea Alba Iulia – Forex Braşov 0-5 (0-5) (juniori B)! (GALERIE FOTO)

Bebe Brmaru începe cu 12. Baba – 19. Olar, 6. Goguţa (cpt.), 2. Nanu, 18. Boancă, 10. Fulea, 20. Varga, 17. Ştef, 3. Onacă, 9. S. Iacşa, 13. D. Dup (21. Scrob, 7. Vl. Constantin, 1. Suciu, 11. Nicoară, 15. Maniu. 16. Hârbea şi 4. Uţă nu au jucat).

Haidău, minutul 5, deschide scorul cu un şut sub transversală! 0-1! În minutul 10 braşovenii au 2-o, după o reluare cu capul, în urma unui corner! 0-2! Dezastru pe Cetate! După doar 12 minute, după o nouă greşeală a defensivei uniriste, este 0-3! În minutul 22 se face 0-4! Vai, vai! 0-5! La pauză! Şi la final! Asta chiar dacă în repriza secundă uniriştii au trimis, în aceiaşi fază, de două ori mingea în bară, Scrob şi Ştef, pentru ca mai apoi capul lui D. Dup să fie salvat, în extremis de un apărător al celor de la Forex!

Dan UDREA, foto Nicu PĂŢAN

Acest Articol are 2 comentarii

1. Daca ai avea onoare (dar nu ai) ar fi bine daca ai pleca de la aceasta echipa.Nu ai rezultate si pacat de acesti copii talentati.Tu nu sti nimic in ale antrenoratului.

2. tizule vad ca iarasi te dai important cu comentarii de doi lei si rautacioase. Se vede ca n-ai nici o treaba cu fotbalul si faci parte din categoria frustratilor…