Metalurgistul Cugir 1939 – Unirea Dej 4-1! Echipe, marcatori, rezultat în timp real, galerie foto-video! AICI!

Metalurgistul (antrenor Marius Opric): 1. Tiut (88, 12. Lăncrăjan) – 6. Tăban, 5. Şuvaina (cpt.), 4. Radu Ştefan, 23. A. Ianc, 2. M. Neagu, 19. Ispas, 17. G. Goronea, 9. Ad. Cîmpean (70, 8. L. Itu), 20. A. Şuteu (70, 6. Ov. Oniga), 10. Cârstean (88, 7. Oniche).

Unirea (antrenor Eusebiu Şuvagău): 44. Cârlan – 3. Kovacs, 6. Traore (61, 2. Vârbea), 7. I. Bratima (cpt.), 12. Ursu, 11. R. Rus, 18. Blaj, 8. M. Cristea (46, 14. Ibrahima Tiam), 16. Lupu (74. 20. Lucaş) 17. P. Bogdan (61, 10. Găbruş), 9. Moldovan.

MINUTUL 9. GOOOL CUGIR! CÂRSTEAN deviază cu capul iar KOVACS,  în încercarea de a salva de pe linia porţii, trimite sub transversala propriei porţi 1-0!

MINTUL 40. Traore salvează din apropierea liniei porţii un şut al lui G. Goronea, trei minute mai târziu acelaşi G. Goronea şutând în stâlpul din dreapta porţii dejene.

MINUTUL 44. Cârstean trimite un “covrig” care se duce puţin pe lângă vinclul porţii apărată de Cârlan.

MINUTUL 47. GOOOL CUGIR! CÂRSTEAN marchează cu un şut în colţul lung. 2-0!

MINUTUL 53. Şutul lui Al. Şuteu, din interiorul suprafeţei de pedeapsă, loveşte bara din stânga porţii oaspeţilor.

MINUTUL 78. I. Bratima este blocat, corner, în ultimă instanţă de intervenţia lui Ov. Oniga.

MINUTUL 85. GOOOL CUGIR! CÂRSTEAN face o nouă dublă, şut cu exteriorul, şi… 3-0!

MINUTUL 88. GOOOL CUGIR! CÂRSTEAN, realizează tripla. 4-0!

MINUTUL 90+1. GOOOL DEJ! LUCAŞ închide tabela cu un şut de la circa 20 de metri! 4-1!

Cugirenii, care vor juca vinerea viitoare, 29 noiembrie de la ora 14.00 la Cluj cu Sănătatea, au acumulat 24 de puncte şi au urcat pe locul doi în serie! La joc au asistat circa 500 de spectatori, asta în ciuda faptului că la poalele Drăganei frigul a fost la el acasă!