S-a stabilit programul turneului internaţional de la Budapesta!

În perioada 7-9 iunie echipa de juniori B a Unirii Alba Iulia (antrenor Bebe Brumaru) va participa la turneul internaţional Kubala Cup de la Budapesta, organizat cu prilejului centenarului grupării maghiare Vasas Budapesta. Programul partidelor (se vor juca două reprize a câte 35 de minute fiecare, cu pauză de 10 minute iar pe foaia de joc pot fii înscrişi 20 de jucători fiind permise 7 schimbări de-a lungul unui meci) este următorul: sâmbătă, 8 iunie (teren sintetic): ora 9.00 Vasas Kubala Academia Budapesta – UNIREA ALBA IULIA, ora 11.00 Academia Ferencz Puskas Budapesta – Selecţionata Slovaciei (U16); ora 16.00 Vasas Kubala Academia Budapesta – Academia Ferencz Puskas Budapesta; ora 18.00 Selecţionata Slovaciei (U16) – UNIREA ALBA IULIA; duminică, 9 iunie (teren central, iarbă): ora 9.00 Vasas Kubala Academia Budapesta – Selecţionata Slovaciei (U16); ora 11.00 Academia Ferencz Puskas Budapesta – UNIREA ALBA IULIA. La ora 12.30 va avea loc festivitatea de premiere. (D.U.)