CSO Cugir a pierdut prima întâlnirea din meciurile amicable disptate în 2013. SESO Câmpia Turzii a câştigat partida, disputată sâmbătă după amiază, pe terenul de la baza sportivă Unirea din Cluj Napoca cu scorul de 3-0 ( 1-0 ). Pentru gruparea de la poalele Drăganei au evoluat: Lăncrăjan Răzvan, Lupşan Daniel, Şuvaina Cosmin, Radu Ştefan, Oniga Ovidiu, Grozav Daniel, Neagu Marius, Şuteu Alin, Goronea George, Găldean Nicolae şi Itu Lucian în prima repriză respectiv Conţiu Paul, Taban Andrei, Sîrbu Alexandru, Lupşan Marius, Oniga Ovidiu, Şandru Răzvan, Isac Radu, Mihu Valentin, Dan Adrian, Pop Fabian şi Iovănescu Ştefan Andrei. ,,A fost un test şi un antrenament bun pentru noi, rezultatul înregistrat nu este concludent deoarece pentru noi cel mai important este să ne consolidăm echipa, să sudăm relaţiile de joc şi să formăm o echipă care să readucă fotbalul de Liga a III -a în Cugir. Suntem pe drumul cel bun, vom munci în continuare şi suntem siguri că la începutul acestui retur echipa va arăta aşa cum trebuie şi vom fi pregătiţi să câştigam campionatul” a declarat căpitanul echipei cugirene şi cel mai experimentat jucător (cu peste 100 de meciuri în ligile I, II şi III), Itu Lucian ! (sursa facebook)
GALERIE FOTO





