Uniriştii lui Stelu Gherman au bifat, în această dimineaţă la Luna, cel de-al patrulea succes din tot atâtea amicale, victoria grupării din Cetatea Marii Uniri fiind adusă de eurogolul reuşit din lovitură liberă de Alex Giurgiu în mitanul secund. Fără Bumbac, I. Şerban şi Bucurică, menajaţi din cauza unor probleme medicale, albaiulienii (n.a. care şi-au primit un salariu restant în cursul zilei de joi) au mizat pe Pascal – Mădularea, Schuller, I. Stan, Voicu Florea, Negură, Dr. Militaru, Pleniceanu, M. Petrescu, Pecarov, Mariş (Lasc, Toderaş – Ov. Oniga, Potopea, Al. Man, M. Oprea, Arsene, Ban, Ciofu, Alex Giurgiu, S. Mureşan, M. Tănasă). „Rezultatul nu este unul foarte important pentru noi, important este să câştigăm la Rm. Vâlcea în prima etapă din retur… Oricum, Voicu Florea şi Petrescu sunt doi jucători care au confirmat astăzi, vor rămâne în continuare la echipă iar în ceea ce-i priveşte pe Ban şi Arsene cred că nu voi mai conta pe ei” a punctat antrenorul uniriştilor. Luni, la ora 12.30 uniriştii vor juca un nou joc de pregătire (n.a. amicalul a fost contramandat duminică dimineaţă!!!), pe sinteticul de la baza sportivă „Unirea’ din Cluj cu Sănătatea (Liga a III-a, Seria a 6-a), iar miercuri, la Călan, Unirea va da piept cu FC Hunedoara (Liga a III-a, Seria a V-a).
Dan UDREA


Dane, se aude ceva de o eventuala depunctare a Unirii cu 2 puncte din cauza datoriilor catre fosti jucatori. Cat de adevarat este? si catre ce jucatori ar mai fi datorii?
Mersi Dane!
http://www.facebook.com/pages/Europa-Alba-Iulia/225985980781527