Gol Him jr. la Euro (Under 17)!

Echipa României, cu uniriştii Eduard Schuller şi Fabian Himcinschi titulari. a terminat la egalitate primul meci din cadrul Campionatului European U17, ce are loc în Serbia. Tricolorii au deschis scorul în minutul 52 prin Himcinschi, dar au fost egalaţi în finalul meciului (min.78, se joacă timp de 80 de minute) de Nerad, care a prin un şut fenomenal de la 35 de metri. Selecţionerul Adrian Văsâi a folosit următoarea formulă de echipă: Brănescu – Mişu (Birău ’69), Mitache, Ţîru, Puţanu – Schuller, Vaştag, Bumba, Petrescu (Păiuş ’51) – Roşu, Himcinschi (Buia ’71). În celălalt meci al grupei, selecţionata Olandei a trecut, cu scorul de 2-0 (0-0), de formaţia Germaniei. Golurile învingătorilor au fost marcate de Rekik ’50 şi Ebecilio ’76. Vineri, de la ora 18.00, în etapa a doua a grupei B se vor disputa meciurile Germania – Cehia şi Olanda – România. (D.U., foto prosport.ro)