CSO Cugir bate Daia cu 4-2, Fane Fogoroşi prima victorie!

Învingătoare, în runda cu numărul 18 din Liga a 4-a, la Daia Română cu scorul de 4-2, CSO Cugir a profitat din plin de reprogramarea jocului dintre Performanţa Ighiu şi Europa Alba Iulia şi s-a distnaţat la 3 puncte în fruntea clasamentului. De remarcat primul succes din retur semnat de Fane Fogoroşi de când a preluat banca tehncă a celor de la Viitorul Sântimbru. Rezultate:

*Viitorul Unirea – Cuprirom Abrud 3-2 (1-0): N. Popa (5, penalty, 60, 90)/ Borza (50), Miheţ (69).
*Mureşul Oarda – Arieşul Apuseni Baia de Arieş 2-1 (0-1): D. Ursu (60), Bâldea (81)/ Ţibaică (43).
*Olimpia Aiud – FC Cugir 0-0.
*Rapid CFR Teiuş – Metalul Aiud 0 – 2 (0 – 2): Birk (13), R. Andone (40, penalty).
*Viitorul Sântimbru – CS Ocna Mureş 3 – 1 (1-1): Bratima 33, Aldea 57, Bălţatu 90+2/ Taşcă 26.
*Recolta Galda de Jos – Perla Jidvei 3-0 (la “masa verde”).
*Dalia Sport Română – CSO Cugir 2-4.

*Performanţa Ighiu – Europa Alba Iulia a fost amânat pentru miercuri, 30 martie (ora 16.00).
CLASAMENT
1. CSO CUGIR 18 12 5 1 68-24 41p +14
2. Europa A. Iulia 17 12 2 3 49-14 38p +11
3. Performanţa 17 11 2 4 49-25 35p +11
4. FC Cugir 18 10 4 4 68-31 34p +7
5. CS Ocna Mureş 18 10 4 4 41-27 34p +7
6. Dalia Sport Daia 18 9 5 4 29-23 32p +5
7. Viitorul Sântimbru 18 8 4 6 47-35 28p +1
8. Cuprirom Abrud 18 7 4 7 31-31 25p -2
9. Viitorul Unirea 18 7 4 7 46-50 25p -2
10. Mureşul Oarda 18 6 4 8 29-39 22p -5
11. Arieşul Apuseni 18 6 2 10 39-55 20p -7
12. Metalul Aiud 18 5 2 11 21-50 17p -10
13. Recolta Galda 18 5 1 12 18-53 16p -11
14. Rapid Teiuş 18 4 3 11 31-45 15p -12
15. Olimpia Aiud 18 4 2 12 16-42 14p -13
*Perla Jidvei a fost exclusă din campionat pentru două neprezentări
Etapa a 19-a: *sâmbătă, 26 martie, ora 11.30: FC Cugir – Europa Alba Iulia (în tur, 1-2), Cuprirom Abrud – Recolta Galda (0-2); ora 16.00: CSO Cugir – Viitorul Unirea (3-4), CS Ocna Mureş – Mureşul Oarda (2-1), Metalul Aiud – Dalia Sport Daia Română (0-4); *duminică, 27 martie, ora 11.30: Rapid CFR Teiuş – Performanţa Ighiu (2-5); ora 16.00: Arieşul Apuseni Baia de Arieş – Olimpia Aiud (1-0). Perla Jidvei – Viitorul Sântimbru 0-3 (la “masa verde”). (D.U.)

Lasă un răspuns

Închideți meniul