Liga a 5-a

Rezultatele înregistrate în runda cu numărul 9 din cadrul Campionatului Judeţean de seniori au fost următoarele:

*Seria 1: Avântul Sâncel – Progresul Fărău 0-8; Spicul Bucerdea – Viitorul Biia 3-8; AS Crăciunelul de Jos – AS Pănade 1-4; Viitorul 2 Sântimbru – Lendulet Petrisat 4-3; Partizanii Sînmiclăuș – Langentahl Valea Lungă 2-3.

1 AS Pănade 9 9 0 0 50 – 5 45 27p
2 Viitorul Biia 9 7 1 1 39 – 15 24 22p
3 Progresul Fărău 7 6 1 0 34 – 12 22 19p
4 CIL Blaj 7 4 1 2 20 – 9 11 13p
5 Viitorul 2 Sântimbru 8 4 1 3 22 – 20 2 13p
6 AS Cetatea Cetatea de Baltă 7 4 1 2 20 – 22 -2 13p
7 AS Crăciunelul de Jos 8 2 1 5 11 – 19 -8 7p
8 Langentahl Valea Lungă 7 2 0 5 13 – 18 -5 6p
9 Partizanii Sînmiclăuș 8 2 0 6 14 – 28 -14 6p
10 Avântul Sâncel 7 1 1 5 11 – 36 -25 4p
11 Spicul Bucerdea 8 1 1 6 10 – 35 -25 4p
12 Unirea Cergău 0 0 0 0 0 – 0 0 0p
13 Dacia Mihalț 0 0 0 0 0 – 0 0 0p
14 Lendulet Petrisat 7 0 0 7 13 – 38 -25 0p

*Seria a 2-a: Flamura Roșie Rădești – Fortuna Lunca Mureșului 1-0; Olimpic Berghin  – Iezerul Ighiel 0-3; Voința Beldiu – FC Lopadea Nouă 3-3; Șoimii Ciumbrud  – Decebal Cricău 3-1; Del Dodo Alba Iulia  – Inter Ciugud 0-2; Mureșul Gâmbaș  – Sportul Livezile 3-0.

1 Inter Ciugud 9 7 2 0 26 – 8 18 23p
2 Flamura Roșie Rădești 8 7 1 0 34 – 2 32 22p
3 Andreas Alba Iulia 8 7 0 1 25 – 10 15 21p
4 Decebal Cricău 8 5 1 2 25 – 12 13 16p
5 Iezerul Ighiel 8 5 0 3 14 – 7 7 15p
6 Sportul Livezile 9 4 0 5 10 – 15 -5 12p
7 Șoimii Ciumbrud 8 3 1 4 12 – 19 -7 10p
8 Fortuna Lunca Mureșului 9 2 2 5 14 – 18 -4 8p
9 Mureșul Gâmbaș 8 2 1 5 7 – 13 -6 7p
10 Voința Beldiu 8 1 3 4 18 – 29 -11 6p
11 Olimpic Berghin 8 1 3 4 11 – 32 -21 6p
12 Del Dodo Alba Iulia 8 1 1 6 8 – 20 -12 4p
13 FC Lopadea Nouă 9 1 1 7 6 – 25 -19 4p

 *Seria a 3-a: AS Pianu de Sus  – Mureșul Săliștea 2-2; Independența Cut – Mureșul Vințu de Jos 0-1; Hidromecanica Șugag – Colorado Șpring 3-2; Viitorul Tărtăria – Orient Blandiana 1-2; Sportul Sebeș – Sportul Pianu 6-0; Energia Săsciori – Energy Cetatea Câlnic 3-4. (Dan UDREA)

1 Sportul Sebeș 8 7 1 0 36 – 0 36 22p
2 Colorado Șpring 9 7 1 1 37 – 10 27 22p
3 Mureșul Vințu de Jos 8 6 2 0 20 – 5 15 20p
4 Hidromecanica Șugag 8 6 0 2 29 – 16 13 18p
5 Energy Cetatea Câlnic 9 5 1 3 25 – 21 4 16p
6 Energia Săsciori 9 5 0 4 29 – 15 14 15p
7 Independența Cut 8 4 1 3 20 – 14 6 13p
8 Orient Blandiana 9 4 0 5 14 – 24 -10 12p
9 AS Balomir-Șibot 8 2 1 5 11 – 23 -12 7p
10 Viitorul Tărtăria 8 2 0 6 12 – 33 -21 6p
11 Sportul Pianu 8 1 0 7 12 – 43 -31 3p
12 AS Pianu de Sus 8 0 2 6 8 – 24 -16 2p
13 Mureșul Săliștea 8 0 1 7 6 – 31 -25 1p

Acest articol are un comentariu

  1. Iezerul Ighel cea mai tare echipaaaaa

Lasă un răspuns

Închideți meniul