Liga a 3-a, Seria a 5-a, etapa a 3-a! VEZI AICI echipele și marcatorii din jocurile de astăzi ale “albanezelor”, rezultatele complete și clasamentul!

METALURGISTUL CUGIR – MIANUR BAIA MARE 1-1. Marius Neagu (17 din 11 metri) respectiv Bogdan Piper (79).
Metalurgistul: 1. Daniel Gorea – 6. Lorand Lang, 19. Alin Dohotariu, 23. Robert Dicu, 7. Vitinha, 11. Tudor Șăucă (cpt.), 13. Ionuț Grozav, 89. Florin Bold, 10. Paul Păcurar, 15. Marius Neagu, 77. Claudiu Coltor (12. Rareș Anton, 26. Bogdan Coroian, 5. Lusien Contra, 24. Denis Casian, 20. Alin Șuteu, 4. Radu Ștefan, 9. Claudiu Davidaș). Antrenor Luci Itu.
Minaur: 34. Alex Gudea – 23. Ciprian Duruș, 3. Jean Prunescu, 13. Răzvan Lupu (cpt.), 27. David Simion, 47. Bogdan Piper, 8. Andrei Coroian, 31. Raul Oșan, 44. Adrian Bedea, 22. Brian Lemac, 99. Sandu Bococi (1. Balzs Dombradi, 4. Laurențiu Șandor, 7. Valer Giurgiu, 9. Alexandru Muscă, 11. Răzvan Rus, 16. Vlad Suciu, 91. Raul Stanciu). Antrenor Dorin Toma.

Citește în continuare

Liga a 3-a, Seria a 5-a, etapa a 3-a! Avântul Reghin – Unirea Alba Iulia 1-0!

Avântul: 1. Claudiu Bucin – 3. Florin Pop, 22. Cristian Merdariu, 6. Adrian Luca, 13. Paul Luca (cpt.), 21. Adrian Murar, 23. Vlad Alin Bujor, 10. Ovidiu Covaciu, 4. Dumitru Chirilă, 17. George Chirilă, 18. Szilvester Laczko (33. Leonard Vlasa, 5. Dan Crișan, 7. David Potor, 11. Nicolas Berki, 15. Alin Moldovan, 20 Petru Horvath, 14. Rareș Ința). Antrenor Lorand Barna-Budai.
Unirea: 1. Rareș Sporea – 14. Răzvan Ivan, 6. Ionuț Neag, 16. Marian Guț, 23. Alex Giurgiu, 10. Cipri Selagea (cpt.), 13. Filip Morar, 4. Alex Petresc, 8. Andrei Bârdea, 77. Ionuț Frăsineanu, 9. Andrei David (12. Adrian Angeru, 27. Adi Matei, 19. Paul Joldeș, 25. Răzvan Avram, 89. Daniel Mărgărit, 30. Fane Mardare, 7. Mihai Mateș). Antrenori Mihai Manea, George Țălnar și Petru Clep.

Citește în continuare

Liga a 3-a, Seria a 5-a, etapa a 3-a! VEZI AICI cine te arbitrează!

Partida de mâine dintre CSM Avântul Reghin – AFC Unirea 1924 Alba Iulia (ora 17.00, stadion Avântul din Reghin) va fi arbitrată de A: Dumitru Madalin Alexandru (Piteşti), A1: Cosmescu Cristian (Piteşti)și Ciorbea Cristian Marian (Braşov). Obesrvatori au fost delegați Ciocanea Daniel (Sibiu) și Luca Dragoş Ilie (Braşov).
Sâmbătă, 7 septembrie de la ora 17.00, se joacă AFC Metalurgistul Cugir 1939 – CS Minaur Baia Mare respectiv ACS Fotbal Comuna Recea – ACS Industria Galda de Jos. BAFTĂ LOR, BAFTĂ LOR, BAFTĂ “ALBANEZELOR”! (D.U., MULȚAM mister Răzvan!)

Citește în continuare

Și cu Răzvan Ivan…12!

Uniriștii au încheiat campania de transferuri ale acestei perioade cu repatrierea lui Răzvan Ivan (UTA Arad, foto cu numărul 16 în duel cu Teixeira în Cupa României, pe vremea în care evolua la…Unirea Alba Iulia!), jucător împrumutat de la grupare arădeană, un polivalent care poate acoperi pozițiile de fundaș dreapta, fundaș central sau mijlocaș defensiv. Astfel, gruparea din Cetatea Marii Uniri i-a mai înregimentat pentru sezonul 2019-2020, pe lângă Răzvan Ivan, pe Marian Guț, Alex Petresc, Ionuț Frăsineanu, Ionuț Neag, Filip Morar, Cristian Avram, Cristian Mărgărit, Paul Joldeș, Adrian Angeru, Mihai Mateș, Alex Kiraly. SĂ FIE ÎNTR-UN CEAS BUN! (D.U.)

Citește în continuare

Liga a 3-a, Seria a 5-a, etapa a 2-a! Unirea se impune la scor pe Cetate, 4-0 cu Bistrița, Galda fără punct după 180 de minute! VEZI AICI rezultatele, marcatorii și clasamentul!

FC Unirea Alba Iulia (antrenori Mihai Manea, George Țălnar și Petre Clep): 1. Rareș Sporea – 6. Nimrod Zsigmond (85, 99. Mihai Mateș), 30. Fane Mardare, 16. Marian Guţ, 23. Alex Giurgiu, 4. Alex Petresc, 8. Andrei Bârdea, 7. Răzvan Fetiţa (83, 13. Filip Morar), 10. Cipri Selagea (cpt.) (74, 5. Cristian Avram), 77. Ionuț Frăsineanu, 9. Andrei David (81, 89. Cristian Mărgărit) (12. Adrian Angeru, 14. Paul Joldeş, 27. Adi Matei)
Gloria Bistriţa (antrenor Dan Matei): 22. Sergiu Mureşan – 4. Claudiu Meşter, 19. Roberto Hasnaş, 5. Jozesef Lorincz, 14. Pedro Vărărean, 2. Bogdan Milandru, 20. Alpar Birtalan (54, 15. Petruț Chirlejan), 10. Adrian Nalaţi (cpt.), 16. Rareș Băldean (69, 7. Alex Cilean), 21. Marius Curtuiuş, 29. Mihai Cazan (12. Narcis Racoţi, 8. Raul Suciu, 9. Ovidiu Stoianof, 23. Bogdan Moldovan, 26. Ilya Aliyev).
GOOOL UNIREA! IONUȚ FRĂSINEANU, lansat în banda stângă cu o pasă lungă, intră în careu, driblează un fundaş şi portarul ieşit în întâmpinare şi trimite în poarta goală, la colțul lung. 1-0 (minutul 27)!
GOOOL UNIREA! ALEX GIURGIU pătrunde în careu pe partea stângă, îşi creează culoar de şut şi îl învinge pe portarul Mureşan cu o execuţie la colţul scurt. 2-0 (minutul 66)!
GOOOL UNIREA! ALEX PETRESC execută impecabil o lovitură liberă de la marginea careului. 3-0 (minutul 80)!
GOOOL UNIREA! ALEX BÂRDEA trimite un trasor de la circa 18 metri care îl lasă fără replică pe goalkeeper-ul bistrițenilor. 4-0 (minutul 88)!

Citește în continuare

În Liga a 3-a, Seria a 5-a, etapa a 2-a, Unirea Dej – Metalurgistul Cugir 0-0!

În jocul disputat astăzi, la Dej, Unirea Dej – Metalurgistul Cugir au remizat 0-0, iar cugirenii Trif și Budin au fost eliminați în minutele 85 respectiv 89.

Unirea Dej: D. Farcaș – Zaharia, V. Sabo, Kereki, Plăian, Cătinean, Onicaș, B. Pop, F. Blaj, Lemnaru, A. Pop (Cr. Pop, Peter, Papp, Sătmar, Al. Blaj, Ad. Farcaș, Benko. Antrenor Gic Barbu.
Metalurgistul: Gorea – Bold, Dohotariu, R. Trif, Vitinha, Șaucă, I. Grozav, F. Budin, P. Păcurar, Coltor, Șuteu (60, Cl. Davidaș) (R. Anton, B. Coroian, L. Contra, D. Casian, Lang, Șt. Radu, Davidaș. Antrenor Luci Itu.

Partidele AFC Unirea 1924 Alba Iulia – ACS Unu Fotbal Club Gloria (stadion Cetate din Alba Iulia) respectiv ACS Industria Galda de Jos – ACS Sticla Arieşul Turda (Galda Arena) se dispută mâine de la ora 18.00. (D.U.)

Citește în continuare

Liga a 3-a, Seria a 5-a, etapa a 2-a! VEZI AICI cine arbitrează în jocurile “albanezelor”!

FC Unirea Dej – AFC Metalurgistul Cugir 1939 (astăzi de la ora 18.00, stadion Municipal din Dej). A: Pîrîu Dragoș (Curtea de Argeş), A1: Marin Nicusor (Suseni), A2: Tocai Emeric (Alma). Observatori Pantea Cornel (Oradea) și Kemenes Emil (Baia Mare).
AFC Unirea 1924 Alba Iulia – ACS Unu Fotbal Club Gloria (mâine de la ora 18.00, stadion Cetate din Alba Iulia). A: Lădar Razvan (Zalău), A1: Bulgarașu Mădălin (Timişoara), A2: Gherman Alexandru (Timişoara). Observator Teodor Ioan (Târgu Mureş) și Biriş Teodor (Hunedoara).
ACS Industria Galda de Jos – ACS Sticla Arieşul Turda (mâine de la ora 18.00, Galda Arena). A: Mormeci Dumitru Robert (Braşov), A1: Osmache Claudiu (Braşov), A2: Spătar Răzvan (Sibiu). Observator Ciocănea Daniel (Sibiu) și Semen Constantin (Târgu Jiu). (frf-cca.ro)

Citește în continuare

În Cupa României, Faza a 3-a, Măgura Cisnădie – Industria Galda de Jos 1-1, 4-6 după penalty-uri!

Dragomir (16) respectiv Alecu Alexandru (3). Alex Circov (Industria) a fost eliminat în minutul 58.
Măgura: Fl. Anghel – D. Popa, Gombar, R. Anghel, Armenean, I. Bărculeț, Bratima, Stelea, Dragomir, Risti, D. Stoia (D. Moldovan, Ov. Gligor, Drăgușin, Bolta, Belașcu, Rodean, Belciu). Antrenor Dorel Popa.
Industria: Căt. Suciu – Frențiu, D. Lupșan, Cioplântă, Circov, Al. Costea, I. Hăprian, G. Goronea, Ad. Lăcătuș, S. Mureșan, Alecu Alexandru (Lepădat, P. Muntean, Haiduc, Cunțan, Adam, Puha, D. Stoia). Antrenor Paul Ciucă.

La finele celor 120 de minute, scorul a fost egal, 1-1, iar la loviturile de departajare, găldenii, rămași în inferioritate numerică din minutul 58, au marcat prin Alecu Alexandru, portarul Cătălin Suciu- a parat și execuția lui I. Bărculeț, D. Lupșan, P.  Muntean și G. Goronea, impunându-se cu scorul 5-3, după 11 metri ! (D.U.)

Citește în continuare
Închideți meniul