Campionatul Munților Apuseni 2024 (ediția a XIII-a). VEZI AICI programul!

Campionatul Munților Apuseni 2024 (ediția a XIII-a) va debuta pe 14 iulie iar componența grupelor și programul MAI JOS (ajfalba.ro):

 

Campionatul Munților Apuseni 2024 (ediția a XIII-a). VEZI AICI programul!n data de 5 iulie 2024 -ora 16:00 a avut loc la ședința de lucru cu reprezentanții comunelor participante, în cadrul căreia a avut loc tragerea la sorți și s-a stabilit regulamentul acestei ediții, la care participă 26 de echipe (13 echipe de copii și 13 de seniori), toate din comune situate în Munții Apuseni, de pe raza județului Alba. Echipele vor completa pentru fiecare echipă (seniori-juniori) iar în urma tragerii la sorți, cele 13 echipe de seniori și 13 echipe de copii, au fost împărțite în 4 grupe (B, C și D de 3 echipe, iar A de 4 echipe), din care se vor califica în faza a doua a grupelor, echipele clasate pe primele două locuri din fiecare grupă, unde se vor împerechea astfel:

Grupa 1: 1A-2B-1C-2D și Grupa 2: 2A-1B-2C-1D.

Grupa A – Seniori 

LocEchipa J  V  E  Î  Gol  P 
1POIANA VADULUI00000-00
2ALBAC00000-00
3VIDRA00000-00
4HOREA00000-00

Grupa A – Copii

LocEchipa J  V  E  Î  Gol  P 
1POIANA VADULUI00000-00
2ALBAC00000-00
3VIDRA00000-00
4HOREA00000-00

Grupa B – Seniori

LocEchipa J  V  E  Î  Gol  P 
1BISTRA00000-00
2VADU MOȚILOR00000-00
3ROȘIA MONTANĂ00000-00

Grupa B – Copii

LocEchipa J  V  E  Î  Gol  P 
1BISTRA00000-00
2VADU MOȚILOR00000-00
3ROȘIA MONTANĂ00000-00

Grupa C – Seniori

LocEchipa J  V  E  Î  Gol  P 
1SOHODOL00000-00
2CIURULEASA00000-00
3SĂLCIUA00000-00

 

Grupa C – Copii

LocEchipa J  V  E  Î  Gol  P 
1SOHODOL00000-00
2CIURULEASA00000-00
3SĂLCIUA00000-00

Grupa D – Seniori

LocEchipa J  V  E  Î  Gol  P 
1BUCIUM00000-00
2AVRAM IANCU00000-00
3LUPȘA00000-00

Grupa D – Copii

LocEchipa J  V  E  Î  Gol  P 
1BUCIUM00000-00
2AVRAM IANCU00000-00
3LUPȘA00000-00

Legendă: M=meciuri jucate; V=victorii; E=egaluri; Î=înfrângeri; G=golaveraj (+/-); P=puncte

* Câștigătoare la lovituri de departajare

Programul este următorul:

Grupa A

Teren Poiana Vadului – 14 iulie 2024 – Duminică

Grupa B

Teren Cărpiniș – 14 iulie 2024 – Duminică

Grupa C

Teren Ciuruleasa – 14 iulie 2024 – Duminică

Grupa D

Teren Ciuruleasa – 14 iulie 2024 – Duminică

Faza a II-a a grupelor (27 / 28 iulie 2024)

– se  vor forma două grupe de 4 echipe

Grupa I (A1-B2-C1-D2)

Grupa II (A2-B1-C2-D1)

Faza a III-a: – Semifinale (3 august 2024 – Sâmbătă) – Teren Sălciua

Echipele calificate din faza a doua a grupelor, se împerechează după cum urmează:

Semifinala 1: Locul 1 din Grupa I – Locul 2 din Grupa II

Semifinala 2: Locul 2 din Grupa I – Locul 1 din Grupa II

Faza a IV-a: Finale 4 august 2024 – Duminică – Teren Sălciua

Juniori U 16:

Locul I

Locul II

Locul III

Locul IV

Cel mai bun jucător:

Cel mai bun portar:

Golgheterul campionatului:

Seniori:

Locul I

Locul II

Locul III

Locul IV

Cel mai bun jucător:

Cel mai bun portar:

Golgheterul campionatului: 

 

Lasă un răspuns