LPS Alba Iulia vicecampioană națională la baschet U12!

Cu muncă și dăruire, Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia a reușit să obțină o performanță deosebită la nivel național. Echipa noastră de baschet feminin, la categoria Under 12, a ajuns până în finala competiției, unde s-a disputat o întâlnire spectaculoasă împotriva echipei ACS Dan Dacian București. Suntem extrem de încântați să anunțăm că am devenit vicecampioane naționale, demonstrând astfel talentul și pasiunea noastră pentru acest sport minunat. Jucătoarele noastre au demonstrat abilități extraordinare pe teren, demonstrând o tehnică și o determinare remarcabile. Această performanță ne motivează și mai mult să continuăm să ne dezvoltăm și să fim implicați în sportul de performanță. Felicitări echipei noastre de baschet feminin pentru efortul lor extraordinar și pentru rezultatele remarcabile obținute! (sursa facebook LPS Alba Iulia)

Lasă un răspuns