Liga a 5-a, etapa a 17-a (penultima)! Limbenii Limba, Adu Academy Șona și FC Lopadea Nouă au promovat,!

Rezultate Seria 1: CS Rapid CFR Teiuș 0 : 5 ACS Performanța Ighiu 2, AS Limbenii Limba (FOTO 1) 11 : 1 CS Viitorul Roșia Montană, AFC Viitorul Răhău 3 : 2 ACS Industria Galda de Jos 2, AFC Micești 6 : 2 AFC Șoimii Vințu de Jos, AS Orient Blandiana 5 : 1 AS Inter Ciugud (ajfalba, sursa foto facebook Dorin Bucur, Adu Academy Șona și FC Lopadea Nouă)CLASAMENT

1AS Limbenii Limba  17        13        2          2          62 – 19 43        41p

2Industria Galda 2      17        12        1          4          37 – 20 17        37p

3Performanța Ighiu 2  17        11        2          4          43 – 23 20        35p

4AFC Micești             17        10        3          4          48 – 22 26        33p

5Rapid CFR Teiuș      17        7          1          9          36 – 50 -14       22p

6AFC Viitorul Răhău 17        7          0          10        33 – 40 -7         21p

7AS Inter Ciugud       17        6          1          10        45 – 50 -5         19p

8AS Orient Blandiana            17        6          1          10        37 – 50 -13       19p

9Șoimii Vințu de Jos   17        5          1          11        26 – 35 -9         16p

10Viitorul R. Mont.    17        2          0          15        20 – 78 -58       6p

Rezultate Seria 2: ACS Nicolae Linca Cergău 2 : 3 ACS Crăciunel, AS Pănade (retrasă) 0 : 3 ACS Adu Academy Șona (FOTO 2), ACS Viitorul Sântimbru 2 5 : 1 ACS Dacia Mihalț, ACS Viitorul Biia 3 : 4 ACS Târnavele Tiur, AS Gaz Metan Valea Lungă 8 : 0 CS Spicul Bucerdea

 

 

 

 

 

 

 

 

CLASAMENT

1Adu Academy Șona 17        16        0          1          70 – 13 57        48p

2Nic. Linca Cergău     17        12        0          5          52 – 24 28        36p

3ACS Viitorul Biia     17        10        2          5          64 – 24 40        32p

4ACS Târnavele Tiur  18        9          3          6          55 – 35 20        30p

5ACS Crăciunel          17        8          0          9          54 – 41 13        24p

6Gaz Met. V. Lungă   17        7          3          7          38 – 28 10        24p

7ACS Dacia Mihalț     17        7          0          10        26 – 51 -25       21p

8Viitorul Sântimbru 2 17        5          0          12        38 – 96 -58       15p

9CS Spicul Bucerdea  17        4          0          13        20 – 71 -51       12p

10AS Pănade              18        3          2          13        10 – 44 -34       11p

Rezultate Seria 3: CSC Fortuna Lunca Mureșului 4 : 2 AS Voința Beldiu, ACS Șoimii Ciumbrud 13 : 3 CS Ocna Mureș 2, AS Mureșul Gâmbaș 1 : 0 AS Național Rădești, CS Arieșul Apuseni Baia de Arieș 0 : 4 CS FC Lopadea Nouă (FOTO 3), CS Progresul Fărău 2 : 5 ACS Băgău

CLASAMENT

1 FC Lopadea Nouă   17        12        3          2          51 – 21 30        39p

2Fortuna L. Mureș.     17        11        3          3          54 – 26 28        36p

3AS Voința Beldiu     17        9          3          5          73 – 31 42        30p

4Șoimii Ciumbrud       17        9          3          5          52 – 36 16        30p

5ACS Băgău               17        8          4          5          49 – 36 13        28p

6AS Național Rădești 17        6          4          7          36 – 30 6          22p

7Arieș. Ap. B. Arieș   17        6          4          7          37 – 43 -6         22p

8AS Mureșul Gâmbaș 17        6          3          8          35 – 36 -1         21p

9CS Progresul Fărău   17        2          3          12        24 – 54 -30       9p

10CS Ocna Mureș 2    17        1          0          16        21 – 119           -98       3p

Lasă un răspuns