Rezultate remarcabile pentru Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia la Campionatul Național Școlar!

Felicitări echipei noastre de sportivi extraordinari care au strălucit în cadrul competiției desfășurate în perioada 13-14 mai! Cristea Alexandra a obținut locul 2, la 5000 de metri marș, demonstrându-și talentul și perseverența. Ea având dublă legitimare, la CS Unirea Alba Iulia și LPS Alba Iulia, sub îndrumarea antrenorului Avram Gabriel. Zaharia Albert a impresionat cu performanța sa la proba de 3000 de metri masculin, ocupând meritat locul trei. Albert este legitimat la LPS Alba Iulia și beneficiază de îndrumarea antrenoarei Vlas Mihaela.

Felicitări tuturor sportivilor noștri pentru efortul lor susținut și rezultatele obținute în cadrul Campionatului Național Școlar. Sunteți o sursă de inspirație pentru toți colegii voștri și reprezentați cu mândrie Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia! (sursa facebook LPS Alba Iulia)

Lasă un răspuns