Campionatul județean U19, turneu semifinal 1! Uniriștii au pierdut în prelungiri!

La Galtiu elevii lui Robi Sicoe au condus cu 1-0, gol Marius Sebaș în prima repriză, o repriză în care la scorul de 0-0 Mihai Dăscălescu jr. a ratat un penalty-balon respins de portarul turdenilor!, dar au pierdut în prelungiri, scor 1-2, golurile grupării clujene fiind marcate de Daniel Filip (90+3, 90+4).

UNIREA: 89. Nicolae Itu – 6. Emiluț Jurj, 23. Alexandru Pascu, 14. Darius Oneț, 7. Călin Dănilă, 25. Marius Sebaș, 13. Mihai Cristea, 27. Vasile David, 19. Andrei Moldovan, 9. Mihai Dăscălescu jr. (cpt.), 77. Ovidiu Căldărar (5. Luca Ghioancă, 8. Antonio Cordea). Antrenor Robi Sicoe.

Sticla: 36. Antonio Pîrv – 14. Vlad Novalyi (cpt.), 4. Răzvan Petrovan, 18. Alexandru Balaș, 16. Alexandru Savu, 5. Ovidiu Lung, 8. Tudor Sârb, 11. Daniel Filip, 20. Roberto Burciu, 10. Cristian Pătraș, 7. Tudor Popa (71. Erik Kiss, 2. Csaba Szanto, 3. Paul Sava, 17. Vasile Banai, 9. Andi Benedic, 6. Nicolae Oros). Antrenor Cornel Morea.

În celălalt meci al zilei, Viitorul Vetiș – Bradul Vișeu 6-0. Clasament: 1. Viitorul Vetiș 7p, 2. Sticla Arieșul Turda 7p, 3-5. Șoimii Lipova, UNIREA ALBA IULIA, Bradul Vișeu 3p (departajate de meciurile directe). Astăzi, pe Cetate se joacă partidele din ultima etapă iar programul arată astfel: Bradul Vișeu – Sticla Arieșul Turda (ora 16.00), Șoimii Lipova – Viitorul Vetiș (ora 18.00). (D.U., foto arhivă N.P.)