În Divizia A1 la volei feminin, Volei Alba Blaj – Rapid București 3-0!

Volei Alba Blaj a obținut o nouă victorie în acest sezon, scor 3-0 (25-11, 25-16, 25-16), în Sala „Timotei Cipariu”, în partida cu Rapid București, meci contând pentru etapa a 8-a a Diviziei A1, la care au asistat și spectatori. Formația din „Mica Romă” își continuă marșul de regularitate în primul eșalon și este singura formație ce are maximum de puncte, în plus fiind calificată și în sferturile de finală ale Cupei CEV. A fost o partidă care a durat 64 de minute, cele mai multe puncte fiind realizate de Gergana Dimitrova – 13 puncte și Victoriia Russu – 12. Volei Alba Blaj: Gergana Dimitrova, Sorina Miclăuș, Victoriia Russu, Jovana Kocić, Daiana Roman, Slađana Mirković , Andreea Ispas – libero; au mai intrat Andra Artin, Olga Strantzali, Jovana Cirković, Iarina Axinte, Ștefania Cheluță; Nađa Ninković, Noemi Moldovan, Milica Ivković – libero. (sursa facebook Volei Alba Blaj)