Liga a 3-a, Seria a 9-a, etapa a 3-a! VEZI AICI rezultatele, marcatorii , clasamentul și programul etapei viitoare!

Rezultate: Metalurgistul Cugir – Gloria Bistriţa Năsăud 4-2. Tudor Șaucă (40), Cristian Cocan (55), Vitinha (66), Paul Păcurar (90+4) / Ovidiu Stoianof (15), Andrei Gal (45).

Metalurgistul Cugir: R. Opric – Al. Rus, Vlădia, Şt. Radu, Vitinha, M. Boldea, Cocan, Şaucă (cpt.), P. Păcurar, D. Nicula, M. Lupu (Perjeriu, L. Contra, M. Neagu, L. Itu, Andriuc, I. Grozav, Şuteu, R. Voicu, Seb. Itu). Antrenor Luci Itu.

Gloria Bistriţa-Năsăud: Oct. Ivan – Chirlejan, Vărărean, Gal, Dicu, Trifan, Nalaţi /cpt., Enescu, Joca, Curtuiuş, Stoianof (Checicheş, A. Damian, Mitruscskak, Potra, Sulici, Runcan, Andrecuţ, Milandru, Meşter). Antrenori Dănuţ Matei și Dorel Zăgrean.

Avântul Reghin – Sticla Arieşul Turda 1-0. Raul Suciu (87).

Unirea Ungheni – CS Ocna Mureş 4-0. Florin Istrate (6), Victor Astafei (11, 75), Flavius Toboșaru (67).

Viitorul Cluj – Unirea Alba Iulia 1-0. Mircea Pop (53).

CS Hunedoara – Sănătatea Cluj 2-0. Andrei Hergheligiu (61 – penalty), Laurențiu Buș (90).CLASAMENT

1CS HUNEDOARA              3          3          0          0          11        3          8          9p

2AVÂNTUL REGHIN         3          3          0          0          8          1          7          9p

3METALURGISTUL                       3          2          1          0          9          6          3          7p

4UNIREA UNGHENI          3          2          0          1          9          4          5          6p

5VIITORUL CLUJ                3          2          0          1          4          6          -2         6p

6CS OCNA MUREȘ             3          1          0          2          2          6          -4         3p

7GLORIA BISTRIȚA           3          1          0          2          7          12        -5         3p

8SĂNĂTATEA CLUJ           3          0          1          2          2          6          -4         1p

9STICLA ARIEȘUL             3          0          0          3          3          6          -3         0p

10UNIREA ALBA IULIA    3          0          0          3          2          7          -5         0p

Etapa viitoare: VINERI, 17.09, ora 17.00 STICLA ARIEȘUL TURDA – SĂNĂTATEA CLUJ, AVÂNTUL REGHIN – UNIREA UNGHENI.

SÂMBĂTĂ, 18 .09, ora 17.00 UNIREA ALBA IULIA – CS HUNEDOARA, GLORIA BISTRIȚA – VIITORUL CLUJ, CS OCNA MUREȘ – METALURGISTUL CUGIR. (D.U. liga2prosport.ro)

Faci un comentariu sau dai un răspuns?