Astăzi în singurul joc din Liga a 3-a, Seria a 9-a, etapa a 7-a, CS Hunedoara – CSO Cugir 3-3! Cugirenii pierd , în minutul 90+7, primele puncte dar rămân pe primul loc! VEZI AICI clasamentul!

CS Hunedoara – CSO Cugir 3-3. Alexandru Vasinc (66), Flavius Iacob (70), Florin Raț (portarul gazdelor, urcat în interiorul careului advers de 16 metri, a egalat printr-o lovitură de cap după o centrare din banda dreaptă!, 90+7) respectiv Paul Păcurar (11), Tudor Șaucă (49), Thiago Vitinha (89 – penalty). Portarul Toilă a fost eliminat în minutul 42 iar Răzvan Opric-fiul fostului portar al Unirii Alba Iulia, Marius Opric, nou intrat, după această fază, între buturile grupării cugirene-înlocuindu-l pe George Goronea, a apărat lovitura de la 11 metri. La ultima fază, goalkeeper-ul amfitrionilor a restabilit egalitatea, gol cu capul după o lovitură de colț…
CS Hunedoara: Fl. Raț – Kelemen (65, Bortaș), Ciucurescu, Banac, Trășcan, Al. Creciunesc (60, Marinca), Pau, R. Cristian (60, Herci), Bloj, Buzincu (66, Vasinc), Fl. Iacob (Lefter, Mardare, Radicof, Săndulache). Antrenor Raul Spătaru.
CSO: Toilă – Tăban, Radu Ștefan (46, Dohotariu), Vitinha, Al. Șuteu, L. Contra, I. Grozav, Șaucă, P. Păcurar, Dușmanu (71, Donzelli), L. Itu (39, Ge. Goronea; 45+2, R. Opric) (Casian, D. Rus, R. Trif, M. Neagu, Cioargă). Antrenor Luci Itu. (D.U.)