Amical, Industria Galda de Jos – Metalurgistul Cugir 1-1!

Industria Galda de Jos și Metalurgistul Cugir au disputat, astăzi, cel de-al doilea joc direct amical din această vară, la Cugir a fost 2-2, dispută încheiată din nou la egalitate, scor 1-1 (0-1). Cugirenii au condus la pauză, prin autogolul lui Goța (16), iar Fl. Baghiu a egalat în minutul 85. În minutul 77, cugirenii au ratat un penalty prin G. Goronea.
Industria: Căt. Suciu – Cunțan, Hodea. Goța, Petruse, Ad. Hăprian, Tocu, A. C., Tegbo (nigerian, ex-Viitorul Șelimbăr), P. Muntean, Alecu Alexandru (Gîrnod, Vonya, Fl. Baghiu, Puha, Ov. Truță (revenit, de la UTA Arad), Ge. Scheau, R. Anghel, R. Georgiu. Absenți Fl. Schiau, Haiduc, Frențiu, A. Crăciun, I. Boancă. Antrenor Paul Ciucă.
Metalurgistul: Brata – Tăban, I. Grozav, Radu Ștefan, Vitinha, Șaucă, Casian, Boldea, M. Zaharia , P. Păcurar, M. Lupu (N. Bănică, G. Goronea, Al. Șuteu, L. Itu, R. Trif, R. Voicu, Cocan, L.Contra. Toilă, Dohotariu, M. Neagu – absenți din motive medicale). Antrenor Luci Itu. (D.U.)