Liga a 4-a, etapa a 9-a! VEZI AICI rezultatele, echipele, marcatorii și clasamentul!

CS ZLATNA – VIITORUL SÂNTIMBRU 2-1. Greuruș (19), Pușcău (57), respectiv Lupea (80). În minutul 44 S. Oara (Viitorul Sântimbru) a fost eliminat iar Tîrziu şi Cr. Ivaşcu au ajuns la Spitalul Judeţean de Urgenţă din Alba Iulia după ce s-au lovit cap în cap în startul partidei.
CS Zlatna (antrenor Marcel Rusu): Al. Man – L. Nistor, Bălșan, Al. Popa, B. Csiki, D. Mărginean, D. Lăcătuș, Greuruș, Tîrziu, A. Cîmpean, D. Cristea (Mătășer, Pușcău, M. Popa, Stoina, Novăcean, S. Truță, D. Toma).
Viitorul Sântimbru (antrenor Sorin Mărginean): Ov. Barna – Voicu, Sg. Oara, E. Hălălae, C. Hălălae, Cuștiuliță, Al. Stan, Olălău, Cr. Ivașcu, R. Morar, Oană (M. Iacșa, B. Popa, C. Oltean, Ursa, Zoltan, Lupea).
CS OCNA MUREȘ – PERFORMANȚA IGHIU 4-1 (foto pagina de facebook a CS Ocna Mureș). T. Cristea (10 – penalty), Cl. Marcu (40), Chișu (73), Spinean (80, după o lovitură de la 11 metri executată de T. Cristea în bară) respectiv T. Mărginean (34). În minutul 90 Ge. Toma (Performanța Ighiu) a fost eliminat.
CS Ocna Mureș (antrenori Gabi Cotoară, Romeo Arinar şi Tudor Stan): Adr. Roman – C. Boboia (28 H. Kiss), Borșoi, Csegodi, V. Mureșan, P. Man, Moise, T. Cristea, Al. Hada (71 R. Bedelean), Cl. Marcu (64 B. Ștef), Chișu (74 Spinean) (Decean, Marton, B. Nemeș).
Performanța Ighiu (antrenor Adi Himcinschi): A. Mureșan – Stînea (32 D. Stoia), H. Marian, G. Toma, Adr. Păcurar, D. Ianc (56 R. Moga), S. Fulea, P. Lazăr (70 Răchită), T. Mărginean, D. Dup (80 Corpade), S. Turuș (A. Petric, Cas. Dup).INTER UNIREA – VOINȚA STREMȚ 3-0. A. Gherman (29, 90+1), Adr. Prodan (61).
Inter Unirea (antrenori Ionuţ Pereat şi Ovidiu Maier): Țiboc –A. Sas, Căt. Ivașcu, Bulgăr, N. Popa, Adr. Prodan, Cr. Popa, Helerea, Chiorean, Onișor, A. Gherman (Poiană, Brie, Dandoș, V. Rațiu, Ov. Pop, R. Popa, I. Pereat).
Voința (antrenor Ioan Ilie): M.Lazăr – Oprița, G. Cerghedean, N. Pop, Puia, R. Fogoroși. Trifa, Goangă, Al. Dreghiciu, Rancea, Epure (M. Csiki, Mâșcă, Lupean, G. Cetean, D. Lazăr, Fostoc, Goloşie)
CS UNIVERSITATEA ALBA IULIA – SPICUL DAIA ROMÂNĂ 1-1. Cl. Oara (90+4) respectiv Ge. Scheau (63).
CS Universitatea Alba Iulia (antrenori Vasi Ursu şi Răzvan Rusu): V. Iancău – Al. Apetri, Ad. Potopea, N. Rus, Sg. Javla, M. Domșa, An. Roșu, B. Goguța, R. Buligă, R. David, Cr. Bălaș (Dr. Pop, Mâlnă, Cl. Oara, L. Dan, R. Cordoș, L. Horșa).
Spicul Daia Română (antrenor Fane Fogoroşi): Adr. Cibu – D. Necreală, Ach. Cibu, Cătălina, Hileagă, Catană, Oniche, Ad. Onacă, M. Coman, Ge. Scheau, Cip. Brânză (Fl. Dobre, Al. Scheau, Birk, S. Cibu, V. Moldovan, G. Schiau, Beda).
VIITORUL VAMA SEACĂ – OLIMPIA AIUD 0-2. R. Mihălţan (52 – penalty, după un fault în careu asupra lui Bodogae) şi S. Şimandi (79, după un un-doi cu Bodogae).
Viitorul Vama Seacă (antrenori Horaţiu Băgăian şi Alin Cociş): Oct. Pojar – I. Andrea, M. Todea, R. Nagy, Sg. Bucureştean, M. Moga, R. Contor, C. Bordean, B. Vaida, An. Iosza, Gh. Groza (M. Decean, D. Podar, S. Oltean, M. Mirea)
Olimpia Aiud (antrenor Rareş Gânscă): L. Szabo – I. Sas, Vl. Nicoară, B. Nimaş, Fl. Mardale, D. Vlad, Al. Văsuţ, Căt. Mureşan, S. Şimandi, Ad. Drăgoi, R. Mihălţan (Ov. Bodogae, An. Bălan, An. Moldovan, Fl. Ghirca, B. Szabo).
CS NAVOBI – CIL BLAJ 1-9. Adr. Tănase (76) respectiv Voic (29), Acatrinei (45+1, 69, 81), D. Mihu (52, 65, 80), B. Varga (54, 55). În minutul 4 A. Varga (CS Navobi) a fost eliminat.
CS Navobi Alba Iulia (antrenor Silviu Miron): Rusan – Șoster, A. Varga, Cos. Marc, Jurj, Ov. Petric, L. Scrob, D. Rațiu, Andreiu, Dendiu, Adr. Tănase (Iuga, Todor, L. Crișan, Brîndușe, Căt. Marc, A. Bogdan, Taloș).
CIL Blaj (antrenor Septimiu Boancăş): R. Damian – Ciugudean, D. Șerban, Gombocz, B. Macarie, B. Varga, Timiș, Voic, Acatrinei, A. Tănase, D. Mihu (Al. Juncan, D. Fodor, Tulea, I. Macarie, S. Marcu, Ioo, Comănici).
NICOLAE LINCA CERGĂU – ENERGIA SĂSCIORI 2-2. S. Tompi (54), Cioancă (63) respectiv B. Sava (4, 48).
Nicolae Linca Cergău (antrenori Gheorghe Mărginean şi Andrei Danciu): V. Cristea – D. Trif, Gabor, Voina, Cioancă, N. Suciu, N. Popa, B. Găldean, C. Micu, S. Tompi, C. Diaconu (A. Răcuci, V. Diaconu, Ciurar, M. Moldovan, Haşegan)
Energia Săsciori (antrenor Sorin Gheorghe): M. Morariu – Gavriluţă, L. Covaci, Şt. Bogdan, Militaru, R. Morariu, Vulcu, Z. Nazarie, Weiner, Jula, B. Sava (Manolache, I. Morariu, Tibu). (Dan UDREA, ajfalba.ro)
CLASAMENT
1CS Ocna Mureș 9 8 1 0 44 – 9 35 25p
2Universitatea A. Iulia 8 6 1 1 17 – 6 11 19p
3Performanta Ighiu 8 6 0 2 25 – 7 18 18p
4Spicul Daia Română 8 5 3 0 17 – 7 10 18p
5AS Voința Stremț 9 5 1 3 40 – 14 26 16p
6Viitorul Vama Seacă 9 4 1 4 19 – 20 -1 13p
7CS Inter Unirea 8 4 0 4 30 – 20 10 12p
8CS Olimpia Aiud 9 3 3 3 17 – 18 -1 12p
9Viitorul Sântimbru 8 3 2 3 23 – 14 9 11p
10AFC Micești 8 3 1 4 15 – 17 -2 10p
11CS Zlatna 9 3 1 5 23 – 28 -5 10p
12CS CIL Blaj 8 2 2 4 16 – 15 1 8p
13Energia Săsciori 8 0 3 5 10 – 24 -14 3p
14Nicolae Linca Cergău 8 0 3 5 8 – 25 -17 3p
15CS Navobi Alba Iulia 9 0 0 9 4 – 84 -80 0p

Lasă un răspuns

Închideți meniul