Ex-uniriștii Gicu Grozav (Kisvarda FC) și Nicolae Stanciu (Slavia Praga) decisivi pentru echipele lor!

În partida din ultima etapă din campionatul Ungariei, Kisvarda FC – Zalaegerszeg 3-3, Gicu Grozav 47 (foto stânga, cartonaș galben în minutul 55) a marcat al șaselea gol în opt etape și este primul pe lista golgheterilor din Ungaria alături de bosniacul Armin Hodzic (Fehervar FC). Un alt fost component al Unirii Alba Iulia, Mihai Mincă, aflat pe banca de rezerve a fost avertizat cu un cartonaș galben în minutul 71.
Nicolae Stanciu (foto dreapta, cartonaș galben în minutul 24) a reușit o nouă prestație foarte bună în campionatul Cehiei, în Jablonec – Slavia Praga, scor 0-2. Internaționalul român a pasat decisiv la al doilea gol al echipei sale și a fost foarte aproape de a înscrie la faza primului gol. (D.U.)