Liga a 4-a, etapa a 7-a! VEZI AICI rezultatele, echipele și clasamentul! (GALERIE FOTO)

FC Miceşti – Viitorul Sântimbru 2-2 (GALERIE FOTO). Voicu (45 – autogol), T. Varga (90+3) respectiv D. Anghel (26), S. Oara (54). Topîrcian (FC Miceşti) a fost eliminat în minutul 80.
FC Miceşti (antrenor Sandu Kalanyos): N. Cristea – Irimie, Aldea, Topîrcian, Părău, Baciu, Iul. Herepean, Amacsinoae, Tripșa, C. Dănilă, Năcreală (Scrobotă, V. Barna, Antal, Manoilă, Varga, Bleza, Mucea)
Viitorul Sântimbru (antrenor Sorin Mărginean): Pascu – Voicu, S. Oara, D. Anghel, C. Hălălae, Cuștiuliță, Al. Stan, E. Hălălae, Cr. Ivașcu, Oană, Olălău (Lupea, Ov. Crișan, R. Morar, Truță, B. Popa, D. Hulea, C. Oltean).
CS Navobi Alba Iulia – Performanţa Ighiu  1-11. C. Marc (52 respectiv T. Mărginean (7), D. Dup (21, 41, 83), P. Lazăr (31, 90+2, penalty), D. Schiau (37), D. Ianc (54 ), Adr. Păcurar (75), S. Fulea (86), H. Marian (90+1). În minutul 45 D. Ianc (Performanța  Ighiu) a ratat un penalty.
CS Navobi Alba Iulia (antrenor Silviu Miron): Șt. Gavriluță – L. Crișan, Jurj, Căt. Marc, Ov. Petric, B. Rus, D. Rațiu, Ad. Tănase, C. Marc, A. Varga, Andreiu (Jinar, Taloș, Brândușe, L. Scrob, D. Moldovan)
Performanţa Ighiu (antrenor Adi Himcinschi): A. Petric – D. Stoia, Corpade, G. Toma, S. Fulea, D. Schiau, D. Ianc, P. Lazăr, T. Mărginean, D. Dup, S. Turuș (A. Mureșan, Stânea, Răchită, C. Dup, H. Marian, Adr. Păcurar)
Viitorul Vama Seacă – Inter Unirea 6-2. M. Todea (5, 8 – penalty), R. Nagy (41), Gh. Groza (46, 52), Contor (65) respectiv Chiorean (57), A. Gherman (6). Cimpoeşu (Inter Unirea) a fost eliminat în minutul 65. Alin Gherman (Inter Unirea) a ratat un penalty în minutul 79.
Viitorul Vama Seacă (antrenori Horaţiu Băgăian şi Alin Cociş): Pojar – Piroșca, Bucureștean, Andrea, R. Nagy, Todea, Bordean, Iosza, R. Andone, E. Crișan, Gh. Groza (Mirea, Bălțat, M. Moga, Șandru, Contor, Vaida, Podar)
Inter Unirea (antrenori Ionuţ Pereat şi Ovidiu Maier): Țiboc – Cimpoeșu, A. Sas, Căt. Ivașcu, Prodan, Chiorean, Helerea, I. Pereat, Brie, Onișor, A. Gherman (Poiană, Oțel, N. Popa, Cr. Popa, Balogh, Vasiu, Val. Marc)
Nicolae Linca Cergău – CIL Blaj 0-0. G. Vlad (Nicolae Linca Cergău) a fost eliminat, de pe bancă, în minutul 31.
Nicolae Linca Cergău (antrenori Gheorghe Mărginean şi Andrei Danciu): V. Cristea (cpt.) – M. Voina, Gabor, D. Trif, Haşegan, N. Suciu, M. Cioancă, B. Găldean, C. Micu, S. Tompi, C. Diaconu (G. Vlad, Ciurar, I. Lazăr, M. Moldovan, Căt. Marcu)
CIL Blaj (antrenori Septimiu Boancăş): R. Damian (cpt.) – Ciugudean, H. Popa, Gombocz, Pintea, B.   Varga, Şerban, I. Macarie, Voic, A. Tănase, D. Mihu (Vulc, B. Macarie, Fodor, Al. Juncan, A. Cioancă, Acatrinei, Timiş)Spicul Daia Română – Energia Săsciori 4-1. Cip. Brânză (26, 58), Oniche (70), Birk (90+1) respectiv B. Sava (15).
Spicul Daia Română (antrenor Ştefan Fogoroşi): Adr. Cibu – Gh. Schiau, A. Cibu, Cătălina, Hileagă, Catană, Onacă, Oniche, M. Coman, G. Scheau, Brânză (Dobre, Birk, S. Cibu, Al. Scheau, Beda, V. Moldovan)
Energia Săsciori (antrenor Sorin Gheorghe): M. Morariu 1 – Șt. Bogdan, S. Gheorghe, M. Gavriluță, Weiner, M. Morariu 2, Tibu, D. Morea, Nazarie, Sava, Jula (Bănățan, Militaru, A. Petru, Vulc, Jibotean). (D.U., ajfalba.ro)
CLASAMENT
1CS Ocna Mureș 7 7 0 0 38 – 6 32 21p
2Performanta Ighiu 6 5 0 1 21 – 3 18 15p
3Universitatea A. Iulia 6 5 0 1 12 – 4 8 15p
4Spicul Daia Română 6 4 2 0 14 – 5 9 14p
5AS Voința Stremț 7 4 1 2 33 – 10 23 13p
6Viitorul Vama Seacă 7 4 1 2 18 – 11 7 13p
7CS Inter Unirea 6 3 0 3 26 – 18 8 9p
8Viitorul Sântimbru 6 2 2 2 15 – 11 4 8p
9CS Olimpia Aiud 7 2 2 3 13 – 16 -3 8p
10CS Zlatna 7 2 1 4 21 – 24 -3 7p
11AFC Miceșt i 7 2 1 4 13 – 16 -3 7p
12CS CIL Blaj 6 1 2 3 6 – 12 -6 5p
13 Energia Săsciori 6 0 2 4 7 – 18 -11 2p
14Nic. Linca Cergău 7 0 2 5 6 – 23 -17 2p
15Navobi Alba Iulia 7 0 0 7 2 – 68 -66 0p

GALERIE FOTO

Lasă un răspuns

Închideți meniul