ACS Școala de Fotbal Valea Frumoasei a obținut locul IV la turneul JUNIOR’S CUP din ALBENA-BULGARIA la grupa 2007! Claudiu Lăncrănjan declarat cel mai bun jucător al turneului! (GALERIE FOTO)

Un rezultat foarte bun ținând cont de faptul că echipa noastră este formată majoritar din jucători născuți în 2008! În finala mică, am pierdut cu 0-1 (0-1) cu MFC TICHA VARNA, după un meci de mare luptă, în care jucătorii au dat totul pe teren. Păcat ca nu am reușit să fructificăm nici o ocazie de gol. Considerăm că am facut cinste țării noastre și fotbalului din județul Alba prin evoluțiile remarcabile ale echipei noastre! Bravo băieți! Mulțumim galeriei care a fost de departe cea mai tare de la acest turneu! Ne întoarcem acasă cu fruntea sus! Ca o dovadă că evoluția echipei noastre a fost apreciată la cele mai înalte cote, este faptul că trofeul pentru CEL MAI BUN JUCĂTOR AL TURNEULUI la grupa 2007, a fost atribuit jucătorului nostru CLAUDIU LĂNCRĂNJAN care a “vrăjit” asistența la meciul cu CÎMPULUNG MOLDOVENESC când a marcat două goluri senzaționale și a mai creat câteva faze de mare spectacol! Bravo CLAUDIU! (sursa pagina de facebook a Școlii de Fotbal Valea Frumoasei)GALERIE FOTO

Lasă un răspuns

Închideți meniul