Liga a 4-a, etapa a 24-a! Sportul Petrești este noua campioană a județului! FELICITĂRI! VEZI AICI echipele, marcatorii și clasamentul!

Sportul Petrești – CIL Blaj 2-0 Adrian Lăcătuș (7 și 90+5). Darius Cutean (Sportul) a fost eliminat în minutul 67.
Sportul: 83. Daniel Lepădat – 77. Gabriel Oltean, 5. Darius Cutean, 22. Ștefan Pmfiloiu, 12. Ovidu Stancu, 6. Andreas Ludwig, 25. Marius Cristea, 7. Raul Buligă, 27. Dani Ianc, 97. Adrian Lăcătuș, 10. Cristi Bălaș (19. Florin Dobre, 80. Andrei Samoilă, 94. Ignat, 18. Mihai Gavriluță, 11. Tibi Mărginean, 23. Alex Afrapt, 55. Tibu). Antrenor Doru Oancea.
CIL Blaj: 23. Radu Damian – 12. Alin Ciugudean, 5. Horațiu Popa, 4. Daniel Șerban, 3. Kiby Gombocz, 8. Sorin Pintea, 6. Ioan Timiș, 10. Sorin Acatrinei, 17. George Voic, 21. Ștefan Comănici, 11. Darius Mihu (1. Alexandru Cherteș, 15. Alexandru Juncan, 2. Daniel Fodor, 20. Alin Cioancă, 7. Zoltan Ioo, 18. Dragoș Olteanu, 13. Alin Tulea). Antrenor Septimiu Boancăș.Spicul Daia Română – CS Zlatna 3-3. Alexandru Hada (25 și 75, ambele penalty), Alexandru Mura (61) respectiv Ionuț Biro (14, 29), Alin Cîmpean (22).
Spicul: 1. Adrian Cibu – 12. Radu Cibu, 16. Cătălin Cerghedean, 5. Achim Cibu, 13. Zaharie Hileagă, 10. Alexandru Hada, 9. Vasile Bișboacă, 7. Bogdan Grigore, 3. Denis Cunțan, 11. Alexandru Mura, 19. Simion Scheau (12. Alexandru Scheau, 17. Alin Rațiu, 15. Sorin Cibu, 14. Marius Beda, 6. Visalon Cătană, 8. Alexandru Culda, 18. Gheorghe Schiau). Antrenor Iosif Iancu.
CS Zlatna: 25. Octavian Pojar – 5. Mihai Tîrziu, 4. Andrei Dămian, 18. Călin Cătălina, 11. Bogdan Csiki, 9. Ionuț Biro, 6. Daniel Lăcătuș, 7. Antonio Bradu, 13. Andrei Greuruș, 17. Darius Cristea, 8. Alin Cîmpean (52. Călin Mătășer, 16. Eduard Corcheș, 10. Sorin Truță, 14. Dorin Cîmpean, 15. Alin Pușcău). Antrenor Alin Cîmpean.
AFC Micești – Navobi Cricău 5-1. Iosif Berchi (1), Tibi Varga (10), Iulian Herepean (15), Andrei Roșu (53, 72) respectiv Paul Truță (74).
AFC Micești: N. Cristea – Berchi, D. Baciu, C. Bogdan, Roșu, Tripșa, Enceanu, T. Varga, I. Avram, Ispas, Iul. Herepean; rezerve Vârtei, Năcreală, Ad. Herepean. Antreor Alexandru Kalanyos.
Navobi: Manoilă – B. Rus, P. Truță, T. Miclea, Ov. Petric, Chira, Prața, Jurcă, Borșai, Olălău, F. Pintea; rezerve Raica, L. Scrob, Jina, Rusan. Antrenor Silviu Miron.
Energia Săsciori – Olimpia Aiud 1-0. Sălășan (20).
Energia: M. Morariu – S. Gheorghe, D. Morea, I. Bănățan, Homorozan, Nazarie, R. Morariu, An. Petru, Manolache, Jula, I. Sălășan (Militaru, Plitea, Dragomir, A. Albu, Șt. Bogdan). Antrenor Sorin Gheorghe.
Olimpia: Roman – P. Mărginean, Csegoldi, V. Mureșan, R. Nagy, Bodogae, llea, Bucșă, Spinean, Trăscăian, R. Mihălțan; rezerv L. Szabo, Ad. Drăgoi, D. Vlad, Cotoară. Antrenor Gabi Cotoară.
Nicola Linca Cergău – Viitorul Sântimbru 2-2. Nicolae Găldean (53), Viorel Diaconu (73) respectiv Cătălin Oană (41), Alin Tănase (54, penalty).
Nicolae Linca: 81. Vasile Cristea – 6. Nicolae Popa, 4. Petru Bozoșan, 7. Andrei Dancu, 13. Mihai Cioancă, 19. Cătălin Marcu, 5. Vasile Pădurean, 8. Nicolae Suciu, 22. Nicolae Găldean, 27. Cipri Diaconu, 15. Marcel Găldean (12. Aurel Răcuci, 18. Marius Hașegan, 2. Darius Laslău, 11. Ioan Mihu, 14. Viorel Diaconu). Antrenor Ghița Mărginean.
Viitorul Sântimbru: 96. Lucian Pascu – 5. Alex Stan, 4. Eugen Hălălae, 16. Ghiocel Moțan, 14. Cornel Hălălae, 6. Cosmin Oltean, 8. Ovidiu Crișan, 7. Cristi Ivașcu, 10. Alin Tănase, 11. Adrian Birk, 9. Cătălin Oană (13. Marian Iacșa). Antrenor Fane Fogoroși.

Voința Stremț – Viitorul Vama Seacă 6-3. Andrei Tripșa (8), Ilie Mihălțan (16), Darius Goangă (24) Gheorghe Lucian Rîșniță (30, 65), Ioan Cristea 75) respectiv Ioan Cociș (25, 53), Sergiu Bucureștean (28).
Voința 1. Manuel Lazăr – 19. Gabriel Cerghedean, 3. Nicolae Pop, 6. Răzvan Muntean, 27. Ioan Cristea, 18. Andrei Trifa (cpt.), 7. Darius Trifa, 8. Rareș Juncan, 11. Ilie Mihălțan, 20. Aurel Breaz, 10. Gheorghe Lucian Rîșniță (89. Victor Golosie, 9. George Cetean, 25. Mihai Barb, 5. Vlad Rancea, 4. Radu Puia, 17. Roland Fogoroși, 2. Mircea Mara). Antrenor Ioan Marcu.
Viitorul 34. Marius Mirea (cpt.)- 5. Sergiu Bucureștean, 22. Daniel Podar, 6. Bogdan Nemeș, 15. Adrian Vasiu, 10. Radu Contor, 11. Bogdan Vaida, 14. Andrei Iosza, 20. Marius Moga, 7. Mihai Brie, 9. Ioan Cociș (23. Rareș Gânscă, 3. Romeo Arinar, 17. Sorin Vasinc). Antrenor Romeo Arinar.

Metalu Aiud – Dacia Mihalț 6-2. Sabin Mătărângă (1), Marius Todea (7), Alexandru Olar (40, 42), Daniel Șimandi (64), Gabriel Ghejan (87) respectiv Mircea Moldovan (43), Emilian Hada (89).
Metalu 1. Vlad Podar – 13. Florin Pitirici, 8. Florin Ghirca, 4. Marius Todea (cpt.), 14. Florin Mardale, 18. Bruno Szabo, 10. Cosmin Bordean, 12. Cosmin Georgiu, 5. Alexandru Olar, 19. Daniel Șimandi, 7. Sbin Mătărângă (11. Nicolae Chiroiu, 2. Gabriel Ghejan).
Dacia 1. Cosmin Cîmpean – 2. Ioan Băcilă, 4. Adrian Lupea, 85. Emilian Barna (cpt.), 17. Răzvan Alexandru, 3. Florin Dreghici, 10. Bogdan Mârza, 18. Mircea Moldovan, 6. Tiberiu Irimie, 5. Nicolae Mârza, 13. Emilian Hada (7. Alin Stânea, 9. Marcel Petra, 11. Ioan Decean). Antrenor Alin Stânea. (D.U.)
CLASAMENT
1SPORTUL PETREȘTI 24 19 3 2 94 – 23 71 60p
2Voința Stremț 24 16 3 5 71 – 30 41 51p
3CIL Blaj 24 15 5 4 70 – 27 43 50p
4CS Zlatna 24 14 7 3 74 – 29 45 49p
5Viitorul Sântimbru 24 12 9 3 60 – 23 37 45p
6Olimpia Aiud 24 11 8 5 54 – 23 32 41p
7Viitorul Vama Seacă 24 9 6 9 36 – 38 -2 33p
8FC Micești 24 8 4 12 48 – 55 -11 25p
9Nicolae Linca Cergău 24 8 1 15 46 – 83 -37 25p
10Spicul Daia Româna 24 7 4 13 40 – 52 -12 24p
11Energia Săsciori 24 6 3 15 29 – 60 -31 21p
12CS Navobi 24 6 2 16 27 – 80 -53 20p

13Metalu 2016 Aiud 24 4 4 16 26 – 61 -35 16p
14Dacia Mihalț 24 3 1 20 35 – 126 -91 10p

Lasă un răspuns

Închideți meniul