Campionatul Speranțelor U-8 “Dragoș Damian”. Vezi aici echipele înscrise și programul primei faze a grupelor!

Campionatul Speranțelor “Dragoș Damian” este o competiție de fotbal pe teren redus (20/40) pe teren sintetic sau iarbă naturală, rezervată juniorilor U-8 (născuți după 01.01.2011), în memoria celui care a fost Dragoș Damian, fostul căpitan al echipei AS Inter Ciugud. În ediția din acest an s-au înscris un număr de 9 echipe, care au fost repartizate in 3 grupe după criteriul geografic. Fiecare echipă va disputa 2 jocuri în faza grupelor, iar în faza a doua a grupelor se vor califica 6 echipe (primele două clasate din cele trei grupe), urmând ca în faza a treia (faza finală), să se califice în semifinale primele două echipe din cele două grupe. Cele trei grupe sunt: Grupa A: CSO Cugir, ACS Școala de Fotbal Valea Frumoasei și ACS Sebeș 2014; Grupa B: CS Navobi Alba Iulia, CSC Bistra și ACS GT Sport Alba Iulia; Grupa C: ACS Juniorul Aiud, CS Olimpia Aiud și CS Ocna Mureș.
Programul campionatului este următorul: FAZA I
Grupa A
Loc Echipa J V E Î Gol P
1 CSO Cugir 0 0 0 0 0-0 0
2 ACS Șc. de Fotbal Valea Frumoasei 0 0 0 0 0-0 0
3 ACS Sebeș 2014 0 0 0 0 0-0 0
Data: 18.05.2019 (sâmbătă), Localitatea: Săsciori – teren iarbă naturală
Ora Echipa Scor Echipa
10:00 CSO Cugir 0-0 ACS Șc. de Fotbal Valea Frumoasei
10:40 ACS Sebeș 2014 0-0 CSO Cugir
11:20 ACS Școala de Fotbal Valea Frumoasei 0-0 ACS Sebeș 2014
Grupa B
Loc Echipa J V E Î Gol P
1 CS Navobi Alba Iulia 0 0 0 0 0-0 0
2 ACS GT Sport Alba Iulia 0 0 0 0 0-0 0
3 CSC Bistra 0 0 0 0 0-0 0
Data: 18.05.2019 (sâmbătă), Localitatea: Alba Iulia – Teren Sintetic Fair Play (H.C.C.)
Ora Echipa Scor Echipa
11:00 CS Navobi Alba Iulia 0-0 ACS GT Sport Alba Iulia
11:40 CSC Bistra 0-0 CS Navobi Alba Iulia
12:20 ACS GT Sport Alba Iulia 0-0 CSC Bistra
Grupa C
Loc Echipa J V E Î Gol P
1 ACS Juniorul Aiud 0 0 0 0 0-0 0
2 CS Olimpia Aiud 0 0 0 0 0-0 0
3 CS Ocna Mureș 0 0 0 0 0-0 0
Data: 21.05.2019 (marți), Localitatea: Aiud – Teren Sintetic Fair Play
Ora Echipa Scor Echipa
16:00 CS Olimpia Aiud 0-0 ACS Juniorul Aiud
16:40 CS Ocna Mureș 0-0 CS Olimpia Aiud
17:20 ACS Juniorul Aiud 0-0 CS Ocna Mureș
FAZA a II-a Data: 25 mai 2019 (sâmbătă), Localitatea: …………………
Grupa 1
Loc Echipa J V E Î Gol P
1 Locul I grupa A 0 0 0 0 0-0 0
2 Locul II grupa B 0 0 0 0 0-0 0
3 Locul I grupa C 0 0 0 0 0-0 0
Ora Echipa Scor Echipa
00:00 Locul I grupa A 0-0 Locul II grupa B
00:00 Locul I grupa C 0-0 Locul I grupa A
00:00 Locul II grupa B 0-0 Locul I grupa C
Grupa 2
Loc Echipa J V E Î Gol P
1 Locul II grupa A 0 0 0 0 0-0 0
2 Locul I grupa B 0 0 0 0 0-0 0
3 Locul II grupa C 0 0 0 0 0-0 0
Ora Echipa Scor Echipa
00:00 Locul II grupa A 0-0 Locul I grupa B
00:00 Locul II grupa C 0-0 Locul II grupa A
00:00 Locul I grupa B 0-0 Locul II grupa C
Faza a III-a (faza finală)
Semifinala 1: locul 1 grupa I – locul 2 grupa II
Semifinala 2: locul 2 grupa I – locul 1 grupa II
Finala mică: învinsă semifinala 1 – învinsă semifinala 2
Finala mare: câștigătoare semifinala 1 – câștigătoare semifinala 2. (ajfalba.ro)

Lasă un răspuns

Închideți meniul