Liga a 3-a, Seria a 4-a, etapa a 22-a! Gruparea din Ocne la prima victorie stagională! Metalurgistul Cugir pierde la Reșița, Industria Galda de Jos remiză la Deva! VEZI AICI echipele, rezultatele, marcatorii și clasamentul!

CS Ocna Mureș – CSM Lugoj 1-0. Cimpoieșu (7). Laurențiu Dan a fost eliminat în minutul 77.
CS Ocna Mureș a întâlnit, ieri după amiază, în etapa intermediară pe CSM Lugoj, într-o partidă ce a opus ultimele două clasate ale Seriei a 4-a, și s-a impus cu 1-0 (1-0), rezultat care înseamnă prima victorie a sezonului pentru formația lui Mihai Manea. George Țălnar și Petre Clep.
CS Ocna Mureș: Angeru – F. Morar, L. Dan, Guț, Cl. Marcu, B. Goguța, Cimpoieșu (65, R. Bedelean), S. Culda (79, P. Man), Fl. Hidișan (81, T. Cristea), Cl. Coltor, Vali Drăgan (84, A. Gherman) (Decean – T. Cristea, H. Kiss, A. Gherman, P. Man, S. Șimandi). Antrenori Mihai Manea, George Țălnar, Petre Clep.
CSM Lugoj: Filip-Andrei – E. Miculescu, D. Filip, Giugă B. David, Al. Maier, Carabaș (71, Hrudei), Temitope, Kim, Ankomah, Aboubacar (Iovicin, Mihoc, A. Rațiu, Bereș). Antrenor Călin Cojocaru.LPS Cetate Deva – Industria Galda 1-1. Dina (53) respectiv Alecu Alexandru (67,penalty)- aajuns la cota 18.
LPS Cetate: Raț – Kelemen, Radak, Dina, Roșie, Mirică (89, Pascu), Mărămăneanu, Boldea, Tegbo, Muscă (72, Cocan), Lupu (R. Anton, V. Bogdan, Jude, Mercurean, I. Pascu, Cocan, A. Suciu). Antrenor Romică Gabor.
Industria: Iancău – Frențiu, Haiduc, Cioplântă, Puha, Gergely, D. Lupșan, Al. Costea, D. Sîrbu (86, D. Stoia), Alecu Alexandru (90+2, G. Scheau), S. Mureșan (86, Baghiu)(Căt. Suciu, A. Crăciun, R. Trif, Vonya). Antrenor Paul Ciucă.
CSM Școlar Reșița – Metalurgistul Cugir 2-0. M. Staicu (66) și Velcotă (72).
CSM Școlar: Zimmermann – Szijj, Bactăr, Vlădia, Vadasis – Săulescu (43, Velcotă), D. Toma, Breșneni, D. Ene – Vădrariu, M. Staicun (81, Banac) (Toader, Mierlici, Babei, Al. Roșca, Velcotă, Mustețea). Antrenor Leo Doană.
Metalurgistul: N. Bănică – Bold (88, Lang), Morariu (62, I. Grozav), L. Itu, Vitinha (35, Făgărășanu), Șaucă, Dohotariu, Dican, Cercel, P. Păcurar, Cîrstean (57, Necșulescu) (Dicu, M. Neagu, Vărărean). Antrenor Călin Moldovan.
Celelalte rezultate: Şoimii Lipova – Crişul Chişineu Criş 1-0. Kevin Trabalka (57), Naţional Sebiş – CS Hunedoara 3-3. Ionuţ Petculescu (22), Florin Mateucă (45+4 – pen.), Marco Enciu (55) / Erwin Bloj (87), Daniel Creciunesc (89), Bogdan Jurcă (90+3), CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – Millenium Giarmata 2-0. Răzvan Ghinescu (2), Cosmin Mancaş (41), FC Avrig – Unirea Alba Iulia 0-1. Ştefan Mardare (85, ACS Dumbrăviţa – Gloria Lunca Teuz Cermei 2-0. Albert Voinea (27), Laurenţiu Telescu (73). (D.U., liga2prosport.ro)
CLASAMENT
1Şoimii Lipova 22 14 3 5 55-32 45p
2CSM Şcolar Reşiţa 22 13 5 4 45-20 44p
3ACS Dumbrăviţa 22 14 2 6 41-32 44p
4Gloria L. Teuz Cermei 22 14 1 7 43-35 43p
5Metalurgistul Cugir 22 12 5 5 46-31 41p
6Crişul Chişineu Criş 22 10 7 5 43-23 37p
7FC Avrig 22 10 4 8 28-27 34p
8Naţional Sebiş 22 8 8 6 37-34 32p
9Ghiroda Giarmata Vii 22 10 1 11 41-37 31p
10Unirea Alba Iulia 22 7 8 7 27-29 29p
11CS Hunedoara 22 7 6 9 37-39 27p
12LPS Cetate Deva 22 7 5 10 25-31 26p
13Industria Galda 22 8 1 13 34-34 25p
14Millenium Giarmata 22 7 4 11 30-37 25p
15CSM Lugoj 22 1 4 17 15-52 7p
16CS Ocna Mureş 22 1 2 19 20-74 5p

Lasă un răspuns

Închideți meniul