Trei puncte mari…FC Avrig – Unirea Alba Iulia 0-1! VEZI AICI echipele, marcatorii și rezultatul în timp real! (GALERIE FOTO)

FC Avrig (antrenor Mihai Ianc): 25. Raul Băilă – 22. Ionuț Simion, 19. Adrian Hăprian, 13. Lucian Condrea, 5. Robert Cornea, 6. Ciprian Natea (cpt.), 94. Florin Stelea, 8. Andrei Lascu, 10. Ionuț Bărculeț, 9. Marian M. Codrea, 11. Marisu Coșovan (90. Paul Gombar, 2. Sergiu Bucur, 17. Nicolae Chircă, 21. Daniel Popa, 20. Răzvan Macrea, 24. Andrei Luca, 7. Cludiu Vlad.
Unirea Alba Iulia (antrenori Adi Bicheși, Marcel Rusu și Raul Oargă):1. Rareș Sporea – 13. Narcis Mazilu, 30. Adi Potopea,6. Radu Scrob, 23. Alex Giurgiu, 7. Răzvan Fetița, 77. Andrei Bârdea, 8. Marco De Marco, 16. Darius Petruse, 10. Cipri Selagea (cpt.), 9. Andrei David (89. Laurențiu Roman, 14. Fane Mardare, 4. Mario Codrea-debut la Liga a III-a, 19. Vlăduț Domșa. Nu au jucat 12. Femi Williams, 27. Cristi Lăutaru, 5. Nimrod Zsigmond).

150 de spectatori la meci, vreme super faină de fotbal! Cipri Selagea ratează un penalty, fault Lucian Condrea la Andrei David, în minutul 37! Șut în stânga portarului și Raul Băilă, “Bilă” pentru apropiați, respinge în corner!

O nouă intervenție excelentă a portarului gazdelor (53) la șutul de la 25 de metri expediat de Marco De Marco! Andrei David (67) nu ajunge la centrarea foarte bună din banda dreaptă a lui Narcis Mazilu!

GOOOL UNIREA! Răzvan Fetița centrază din stîngă și FANE MARDARE, intrat pe teren de doar trei minute, reia cu capul sub bară! 0-1! (85). O VICTORIE A UNIRII ALBA IULIA, AȘA CUM NE DORIM! (Dan UDREA)GALERIE FOTO